Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek nagyon durva,...

Szerintetek nagyon durva, hogy így megmondtam az anyós (jelöltnek) hogy törődjön a maga dolgával?

Figyelt kérdés

A barátommal kamasz korunkban jöttük össze. Ő fiatalabb nálam három évvel, szóval mindenki hülyének nézett és nem vett minket komolyan. Azóta viszont már eltelt hat év és még mindig együtt vagyunk. Az anyja sokat segített nekünk, egyengette az életünket, segített abban hogy összeköltözhessünk, viszont emellett úgy bánik a fiával mintha még mindig gyerek lenne.

Konkrétan olyanokat mond, hogy csak addig lakhatunk együtt amíg jól tanul az egyetemen, mert ha ez nem így lesz, majd szépen haza kell költöznie.

Ezenkívül mindent eltervez. Hogy majd ha a párom kijárta az egyetemet, akkor odaköltözünk hozzájuk, mert nagy a ház, neki lesz jó munkája, mert azt apja be tudja szervezni a céghez ahol dolgozik, én meg majd otthon nevelem a gyerekeket... Ő ezt olyan jól eltervezte, hogy ellenkezést el sem fogad. Ha arról kezdenénk el beszélni, hogy mi hogyan képzeljük el a jövőket, akkor folyton a szavunkba vág, aztán elkezd valami másról beszélni. A párom elég csendes típus, szóhoz se jut mellette. Nekem viszont elegem lett, és a fejéhez vágtam, hogy nagyon szépen köszönjük a sok törődést, de most már törődjön a maga dolgával, minket meg hagyjon békén, eszünk ágában sincs azt az életet élni, amit ő eltervezett nekünk.

Szóval... most egy hálátlan dög vagyok....

Igen talán túl durva voltam, de azért részben igazam van nem?

24N


2017. febr. 14. 12:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%
Igazad van, de jobb ha tudod, hogy nagy eséllyel soha nem lesztek jóban, ezért bölcsebb sokszor a hallgatás.
2017. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Amíg nem aktuális a váltás a mostani állapotról, teljesen felesleges volt ezt így kijelenteni. Illetve ha már meg is mondod, mivel ez is egy járható út(jobb előbb, mint utóbb), akkor lehetett volna normálisabban is, figyelembe véve azt, hogy tényleg sokat segített.
2017. febr. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
89%
Attól függ, a barátod mit szeretne? Mert az kiderült az anyós mit akar, és te mit akarsz, de róla egy szó sem esett. Ha egyetért veled, neki kellett volna elmondani ezt az anyjának, nem neked.
2017. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
83%
tul durva voltal, indokolatlanul, hiszen egyelore semmi nem mult ezen. es ez alol az sem mentseg, h (reszben) igazad volt. Majd ha idosebb leszel, megtanulod, hogy lehet ugyvkiallni magadert, h meg azok utan is szoba tudjanak állni veled 😀
2017. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%
Te 18 a barátod 15 volt mikor összejöttetek. Teljesen mindegy mit terveztek vagy ő mit tervez rohadt kicsi az esély, hogy Ti együtt öregedjetek meg.
2017. febr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem butaság volt odaszólni, amit anyós mondott abból pont az látszik, hogy hosszabb távon is szeretne fia mellett látni.


Mai Magyarországon meg nagy segítség egy fiatal párnak az, ha szüleinek nagy házában élhetnek pár évet.

2017. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

"egyengette az életünket, segített abban hogy összeköltözhessünk"

"most már törődjön a maga dolgával, minket meg hagyjon békén,"


Ha segített abban, hogy összeköltözhessetek, akkor azért nem rosszindulatú. Persze, jóindulatból is lehet "rátelepedni" a másikra, de valóban nem így kellett volna megmondani. Nekem is piszkosul rosszul esne, ha segítek valakit, aztán meg nekem ront...

Arról nem beszélve, hogy nem bölcs dolog anyós ellen beszélni - mindenképpen előbb a barátommal beszélném meg, hogy látja Ő ezt a helyzetet?

2017. febr. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
40%

Miért ne öregedhetnének meg együtt? A párom 17 múlt én 18 mikor összejöttünk ez lassa 7 éve volt tavaly volt az esküvő..(nem gyerek miatt) és még mindig imádjuk egymást. ;)

24/L

2017. febr. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%

Az nekem is feltűnt, hogy arról egy szó sincs, hogy a barátod mit akar, csak azt tudok, hogy anyósnak mi a terve, meg az, hogy neked nem ugyanaz, mint neki.

Az valóban idegesítő lehet, amit az anyós csinál, engem is zavarna. Viszont én a férjemnek mondanám, hogy állítsa le, hiszen az ő anyja. Ha annak nem lenne hatása, akkor szólnék rá én, de elsőre akkor sem így.

2017. febr. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
84%

Abban igazad volt, hogy ne ő tervezze el, hogy ti hol éltek, stb.

De nagyon durva voltál. Főleg annak fényében, hogy te magad is leírtad, hogy mennyit segített nektek.

Ráadásul felesleges is volt, hiszen ezek a dolgok egyáltalán nem aktuálisak.

Felesleges ilyenen veszekedni. Ő elmondhatja, hogy mit akar. Ti meg ott éltek, ahol akartok. Nyilván nem fog erőszakkal beköltöztetni titeket a házába :)

Egyébként meg úgy gondolom, hogy mindenki a saját szüleit rendezze le, ha kell. A párodnak kellett volna beszélni az anyukájával, hogy kicsit sok.

2017. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!