Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Lehet úgy élni, hogy utálod...

Lehet úgy élni, hogy utálod az anyósod és az apósod?

Figyelt kérdés

Párommal még nem házasodtunk össze és nincs gyerek, de meg akarja kérni a kezem, és ami leginkább megrémít az az, hogy olyan szintem rühellem a szüleit, hogy azt elmondani nem tudom.

Nem volt semmi gondom velük, de történt egy eset, ami annyira rosszul érintett, hogy azóta a hideg kiráz tőlük.

Mindenki szerint nekem kéne ezen túllépni, de én nem tudok, és ha arra gondolok, hogy ők is örökre a családom része legyenek, menekülnék.


2018. febr. 9. 16:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. febr. 10. 12:31
 12/16 anonim válasza:
Nem vagy egyedül! Nézd meg a "mit lehet tenni egy idióta anyóssal" kérdést. Jól esett kiírni magamból a gondokat.
2018. febr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:

Igen, csak 2 dolog a fontos:

1. a konfrontációknál párod mindig a te oldaladon álljon

2. jó messze lakjatok tőlük, vagy ahogy mondani szokták: "ne tudjanak átmenni hozzád papucsba".

2018. febr. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia! Hú hát nem egyszerű a helyzet, meg tudlak érteni, én is hasonló cipőben járok!

A legfontosabb dolgok ebben a szituációban azok, hogy pl mennyire erőlteti a párod a találkozókat. Amellett van-e, hogy összejárj a szüleivel és legyetek jóban, vagy el tudja fogadni, azt, hogy nem kedveled őket, és inkább kerülöd a szüleit.

Szintén lényeges, hogyha már valami miatt elkerülhetetlen a találkozó, és mondjuk ez alkalommal anyós vagy após belédköt, a párod kiáll e melletted és igyekszik csillapítani őket, vagy fülét-farkát behúzva lapít és rád hagyja a probléma megoldását, vagy netalántán a szülei pártját fogja, ezáltal sz@arban hagyva téged!

Szerintem az sem elhanyagolható, hogy laktok-e egymástól tisztességes távolságra, vagyis ne tudjanak “csak úgy” minden nap átjárkálni hozzátok.

Na meg el ne felejtsem azt, hogy el tudott-e szakadni a párod a szüleitől. Ezalatt nem azt értem, hogy szakítsa meg velük a kapcsolatot, és ne beszéljen velük, ne látogassa őket. Csak azt, hogy ne mindenben anyuci tanácsát kérje ki, ne minden úgy legyen csak a jó ahogyan az anyja csinálta, hanem ismerjen el téged, egyszóval ne legyen a sokat emlegetett “anyuci pici fia”!

Kegyetlen nehéz ez a helyzet, én úgy irigylem azokat a nőket, akik jó kapcsolatot ápolnak az anyós-após brigáddal, mert sajnos ez nekem sem adatik meg. Mi még nem házasodtunk össze, a kezem sem kérte meg, de esedékes már a dolog. Sajnos nálam az áll fenn, hogy a párom sok esetben nem áll ki mellettem a rosszindulatú okoskodó anyjával szemben, és mikor kapom az ívet anyósjelölttől, ő minimum kimegy abból a helységből ahol a vita folyik. Nekem ez rosszul esik, mert én nem beszélhetek csúnyán az anyjával, meg nem is akarok, mert nem engedhetem meg magamnak, de ő sokmindent megmondhatna az anyjának, amihez nekem nincs jogom, az én érdekemben, de nem teszi. És a ráadás, hogy nem csak azt erőlteti, hogy én legyek jóban az anyjával, hanem azt, hogy az én anyum is legyen jóban vele, mert milyen jó lenne ha ők barátnősködnénék....Háttttt, hagyjuk inkább, nem fűzök hozzá semmit :DDD

2018. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Sajnos rengeteg embernek kell így élnie de idővel meg lehet szokni és annyira már nem is fogod őket rühellni
2018. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Le akartak csekkolni téged, hogy milyen is vagy, kit is vesz el a pici fiuk :). Úgy képzelem, hogy nem vagy 100%-ig szimpatikus nekik. Kerestek a kákán egy csomót, kíváncsiak is voltak biztos, kitalálták hát hogy megnézik, milyen ez a lány otthon.

Szerintem ezzel az a gond, hogy később hogyan fognak ők viszonyulni hozzád, részükről milyen lesz a viszony. Most azt kivenném belőle, h te már utálod őket. Ha nekem ennyi problémám lenne összesen anyósjelölttel, boldog ember lennék. Ha feljönne turkálni, biztos elirányítanám a melegebb éghajlat felé, úgyis most van a hófúvás (el is vinné - én is utálom, anyóst, apóst szeretem). Szóval később nehogy duruzsoljanak a férjednek, közétek álljanak, vagy b/sztassanak téged tovább, utóbbira tippelnék.

Honnan volt kulcsuk?

2018. márc. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!