Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tudnátok mondani, hogy az...

Mit tudnátok mondani, hogy az első bemutatáskor mire kellene figyelni? Srácként mit segítsek majd? Nektek milyen volt az első alkalom? Szülőként miket éltetek meg? 20/f

Figyelt kérdés

2018. márc. 10. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell túlzásba vinni. Egyszerűen csak légy önmagad, mintha a saját szüleiddel lennél. Ha pedig látod, hogy após-anyós tesz-vesz valamit, akkor egyszerűen csak kérdezd meg, hogy "segíthetek esetleg valamiben?". Ha azt mondják, hogy nem, esetleg kérdezz vissza, hogy "biztos? szívesen segítek...".
2018. márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Rendesen és érthetően köszönj, várd meg, hogy a szülők nyújtsanak kezet, a bemutatkozásnál a teljes nevedet mondd! Ne legyél harsány (de nagyon szótlan se), viselkedj udvariasan, ne egyél túl sokat, ha megkínálnak, de dicsérd meg, amit kaptál (főleg, ha házi készítésű).

Gondolom, a kislány is mond használati utasítást a szüleihez.

Sok szerencsét neked!

2018. márc. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerinted, szerintetek mit illene vinni ajándékba? A lány húgának és öccsének vegyek valamit? És velük hogyan viselkedjek? A húg jövőre lesz általános iskolás, az öccs pedig 2. osztályba jár most.
2018. márc. 10. 17:15
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva nem is értem a sok ilyen kérdést. Én nem is gondolkoztam ezen, elmentem, köszöntem és annyi. Ajándékot nem vittem és nem is vártak. Azóta is jóban vagyunk, már vagy 18 éve.

A segítség szerintem jön, illetve látod. A nemed nem sokat számít. Nekem szólnak, ha valamiért tényleg jól jönne a segítség (korlátozott mozgás, nekem pedig semmi bajom, nagyobb a magasságom, szóval nekem semmi, neki nagy segítség), máskor abszolút sosem várják el, de én azért szoktam mosogatni, főzésnél kuktáskodni, ha már külön nekünk főznek, mikor megyünk (mivel mi már sok-sok éve külön élünk, de gyakran megyünk látogatóba)... Látod, ha olyan munka van, amiben tudsz segíteni, de nem szokták elvárni, illetve akkor szóljanak. Amíg nem ismered őket, jobb, ha megkérdezed, hogy megcsinálhatsz-e ezt-azt, mert speciális esetekben nem jó, ha önhatalmúlag megcsinálsz valamit, de ők máshogy szokták.

2018. márc. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne vigyél a kicsiknek semmit, hiszen bemutatkozni mész. Később, ha többször jártál náluk, esetleg 1-1 csokinyuszi húsvétra, de ezt sem várja el tőled senki.

De ha esetleg focizol a kisfiúval és meglocsolod húsvét hétfőn a kislányt, vagy a barátnőddel együtt elviszitek őket a játszóra, nagyot nősz a család szemében! Ha tudsz segíteni néha a leckében, gyakoroljátok a szorzótáblát stb., akkor nyert ügyed van.

Arra vigyázz, hogy legyen időd a kedvesedre is! (Az öcsém

teljesen kisajátította az udvarlómat.)

2018. márc. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kontrollcsoport válasza:
30%
Azt nezd meg hogy az apjanak van e fegyvere, mert ha van akkor megfog olni minden bizonnyal
2018. márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Császár Zoltán 63 válasza:
46%

Amire figyelj oda, hogy figyelj a szülőkre oda, mert nekik a legnehezebb ebben a helyzetben, mert azt hiszik, hogy még aznap el kell dönteniük, hogy a lányuk járhat-e egy olyan gazemberrel aki ajándékot visz nekik :)


Szóval ajándék: mit tudsz róluk? Bármi jó, ami avval kapcsolatos amit tudsz. Mondok egy példát: mondjuk a barátnőd említette hogy a g**i :) öccs kémiaversenyt nyert az iskolában. Akkor, ha van olyan személyes tárgyad ami kémiával kapcsolatos, akkor nyugodtan elviheted Neki (például egy kémcső és benne tartott virág), csak az lenne a jó, ha Te birtokoltad a tárgyat ettől még a legdrágább vásárolt holmi is személyes lesz.

2018. márc. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!