Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hány alkalom epilálás, gyantáz...

Hány alkalom epilálás, gyantázás után lehet azt mondani, hogy ritkult, kevesebb nőtt vissza vagy egyáltalán nem nőtt ki újra a szőr?

Figyelt kérdés
Mit tapasztaltatok? Hány alkalom, hónap mig ritkul?
2009. dec. 12. 19:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Nekem kb. 3 év alatt tűnt el TELJESEN és VÉGLEGESEN minden szőrszál a lábamról és a karomról epilálással!


Persze, ennek az a trükkje, hogy csak kizárólag fogyó holdfázis idején szőrtelenítettem.


[link]


A karomról kb. 4-5 alkalommal szedtem le a szőrt, ott annyi is elegendő volt...


A lábamnál az első hónapokban elég nehéz volt kivárni a 2 hetenkénti fogyó holdfázist, de kb. 4-6 hónap után látványosan sokkal ritkább, gyengébb és jóval kevesebb szőrszál nőtt vissza, lelassult a visszanövés is.

Az utolsó évben már csak 2x szőrtelenítettem, annyira nem nőtt a szőr a lábamon, végül már semmi nem is nőtt vissza!


Ennek már kb. 15 éve, vagyis azóta egyáltalán semmi szőr nincs se a lábamon, se a karomon, pedig eredetileg sötéthajú vagyok, és bizony a lábamon, karomon is vastag, dús szőrzet volt! :D


Bevallom azt is, hogy sok éven át próbálkoztam többféle más módszerrel is, mire véletlenül hallottam erről a "fogyó-holdfázisos" módszerről.


Azóta a Hold erejét sok más esetben is sikerrel használom (fogyó holdnál : fogyókúra, gyomlálás, takarítás, méregtelenítő-kúra, stb.; növekvő holdnál : ránctalanítás, hajvágás, vitaminkúra, növény-ültetés, hajfestés, stb.)...

2009. dec. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és a linket is!


Ez komoly?

Én is sötét hajú vagyok és ez nálam is ezzel jár.

Én most használtam előszőr epilátort, kedden. Ahogy nézem, akkor a holdnaptár szerint pont jókor. Akkor meg kell várnom a következő fogyó holdat?


Köszi, hogy ilyen sokat, hasznosat irtál :)

2009. dec. 12. 19:32
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
azta ezt nem is hallottam....én már két éve gyantázok.Biztos azért nem nagyon ritkult mert nem fogyó holdnál volt....de ezt most kipróbálom kajakra...
2009. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem elso gyantazas utan fele annyi szorszal nott ki a labamon xD

en nem is fajt szoval nagyon elegedett vagyok a gyantaval :d

de minden egyes alkalommal ritkul !!

2009. dec. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

(első vagyok)


IGEN!

Teljesen komoly, nem képzeled, hogy kamuzok???... 8-o


Sajnos, aki növekvő holdfázisnál szőrtelenít, azzal "remekül" feldúsítja a szőreit, utána több, erősebb szál fog visszanőni!!!

(Ezért, ha a hajadat szeretnéd megerősíteni, dúsítani, akkor NÖVEKVŐ holdnál vágj belőle 1 cm-t, utána látványosan gyorsabban fog nőni a hajad, dúsabb és erősebb lesz.)


Én magam sem hittem volna, hogy a Hold ennyire befolyásolja az életünket, de kénytelen vagyok elhinni, mert működik a dolog.


A lányomnak is ezzel a módszerrel írtjuk a szőreit a lábán/karján, és a 2 évvel ezelőtt még dús, sötét szőrtengerből már alig maradt valami! Még 1 év kell neki és nála is "elmúlik" minden szőrszál a lábán és a karján! :D


De próbáld ki és magad is tapasztalod majd...


Most télen nem lesz nehéz 2 hetenként epilálni (nadrágban nem látszik a szőr), nyárra már látványosan sokkal kevesebb szőr lesz a lábadon, az is vékonyabb és világosabb színű.

2009. dec. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem rosszból,de ha 3 évig folyamatosan epilálnám a lábam,akkor is eltünne róla a szőr...és fogyó holdfázis nélkül.
2009. dec. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló olvastalak már többször is, én is ez a holdfigyelős fajta vagyok, és tényleg beválik! Sajnos nem lehet neked privátot irni,megkérdemi itt hátha nem baj. Abban a hitben voltam,hogy ma még fogyó van,nagy bőszen nekifogtam a szőrtelenitésnek,hogy még az utolsó napot kihasználjam rá,erre leesik hogy a mai nappal bizony már újhold van... Ilyenkor mi a helyzet a szőrtelenítéssel?:) Előre is köszi, és bocsi kedves kérdéskiiró,csak megerősíteni tudom az előttem szólót,akitől most érdeklődöm. Minden jót:)
2009. dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen mindig ritkul a szőr, de attól függ milyen erős a szőrzeted. Sztem pár év alatt eltűnhet teljesen.
2009. dec. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Hellósztok! Én férfi vagyok, de már legalább 1 éve figyelek erre. Pár hely van, ahol kihúzom a szőröket csipesszel, leginkább a nyakamon az arcszőrzet és a nyak alsó része között zavar a szőr.


Pepecselős, meg 2 hét után van mit húzkodni, igazából hittem benne, de elbizonytalanodtam, mert még mindig nő a szőr kb. ugyanannyi mint régen.


Viszont annyit megfigyeltem, hogy csökkenő holdfázis elején kitépem a szőröket, alig keletkezik 2 hét alatt (pedig akkor lenne jó, mert akkor tépkedhetném ki őket), csökkenő hold végén kezd el kinőni újra, mire ki tudnám húzni növekvő holdba megyünk át, és akkor ezek a szőrök gyorsan elkezdenek fejlődni, és 2 hétig sajnos velük kel élni. Ki érti ezt... Mindenesetre továbbra is csinálom így, hátha pár év után nem fog nőni vagy csökken...

2013. máj. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

#7-nek :


Én a teliholdas és újholdas napokat ki szoktam hagyni, mert szerintem a holdfordulók kritikus napok...


(első voltam)

2013. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!