Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ki legyen az okosabb?

Ki legyen az okosabb?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy én már a szüleimmel egy hónapja megbeszéltük, hogy mikor megyünk karácsonyi látogatásra, a párom testvérével, anyukájával is megbeszéltem, hogy mikor látogatjuk meg őket, viszont az apósomat (elvaltak a szülők) nem igazán kedvelem, és volt egy-két konfliktusunk is. Tavaly én kérdeztem meg, hogy mikor jó neki, de idén nem szerettem volna, úgy vagyok/voltam vele, hogy a párom édesapja, beszéljen vele ő, viszont a párom nem akar, mert az apja a születésnapját is elfelejtette, és azt mondta, hogy őt ez nem érdekli. Most várjuk meg míg az após szól nekünk (szinte soha nem szokott) vagy pedig vegyünk egy mély levegőt, és kérdezzük meg?

2018. dec. 21. 10:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Sóhajts egy nagyot, és kérdezd meg, de úgy, hogy a többi szülővel való programot ne borítsd fel.

Ha elfogadja jó, ha nem, hát ti megtettétek a magatokét, és úgy is jó.

Nem érheti szó a "ház elejét".

2018. dec. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk én nem tudom, miért kell karácsonykor meghívás nélkül valaki nyakára menni/bejelentkezni.
2018. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

2es! Azért jelentkezem be mindenhova, mert imádjuk a sógorom gyerekeit, és már évek óta úgy csináljuk, hogy felhívom őket, hogy mikor mehetünk, ha azt mondanák, hogy menjünk a két ünnep között, akkor akkor megyünk,ha azt mondanak, hogy ne is menjünk, akkor azt is tiszteletben tartanám. A párom anyukájával is így vagyunk.

Számomra fontos a család, és úgy gondolom, hogy ilyenkor (is) meglátogatod azokat, akiket szeretsz.

2018. dec. 21. 11:11
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem illik hívás nélkül ráerőszakolni magatokat senkire.

HA bárkit felhívsz, akkor vagy hívd meg őket hozzátok, vagy kérdezd meg, hogyan tervezték az ünnepeket, nálatok, vagy náluk szeretnének veletek találkozni, ha nálatok, akkor ti szívesen látjátok - max ezeket illik.

Az gáz, hogy valakit felhívsz és megkérdezed, mikor menjek hozzád vendégségbe...

2018. dec. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Te egy nagyon rendes ember vagy Kérdező, de ha a férjed nem akar rákérdezni a sejtdonorjánál a találkozásra, akkor te ne forszírozd! Nekem úgy tűnik, hogy ez a kapcsolat eddig is csak azért élt, mert ti életben tartottátok.

Le kell vonni a tanulságot, hogy nincs értelme!

A férjed nem akarja, neked sincs ínyedre, mert többszörösen megbántott, akkor nem kell erőltetni!

Majd ha érdekli a gyereke és annak a családja, akkor jelentkezik. Ha nem, akkor nem.

2018. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Ha fontos neked a család, akkor mért nem hívod meg őket te?

Lehet ők is szeretnének pihenni az ünnepek alatt.

Ha valaki azt szeretné, hogy elmenj hozzájuk, az meghív, nem neked kell bejelentkezni!

Neked ez pihenés, egyik asztaltól a másikig menni, de minden évben meghívatni magatokat szerintem ez arcpirító pofátlanság.

2018. dec. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező, 3-as válaszodra írom: Ez oké, meglátogatod, akiket szeretsz. De ugye Após nincs köztük? (Már akiket szeretsz). Szóval ezért kérdeztem amúgy, nem kötekedésből, de tényleg.
2018. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%

4-es írta:

"Az gáz, hogy valakit felhívsz és megkérdezed, mikor menjek hozzád vendégségbe..."


Na ezt mondom én is, valahol ez nem fér bele nekem sem. Ilyenkor az ide-oda "bejelentkezőnek" az eszébe jut, hogy mondjuk ő is meghívhatná az otthonába, vendégül láthatná a másik felet? (Tudom, nem ez volt a kérdés, csak ezt sosem értettem. Most a kérdés kapcsán viszont, nemszeretem apóssal meg pláne nem értem, miért kellene bejelentkezni vendégségbe.)

2018. dec. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%

Isten látja lelkemet, senkivel nem akarok vitatkozni, de a többségi gyakorlat az az, hogy a fiatalok a szentestét ketten, vagy ha már van saját családjuk akkor azokkal töltik és 25-26-án MEGLÁTOGATJÁK(!) a szülőket.

Ehhez nem kell külön meghívás, ennek ez a rendje!

Kivéve, ha a "gyerek" már 50+ éves és hozzá is jönnek a gyerekei, unokái. Ilyenkor a nagyszülőket, dédszülőket szokták elvinni a családi összejövetelre.

Nem tudom ezért hogy lehet a Kérdezőbe beleállni, nem követett el semmit, ami mindenkinél ne lenne megszokott!

2018. dec. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

"hogy a fiatalok a szentestét ketten, vagy ha már van saját családjuk akkor azokkal töltik és 25-26-án MEGLÁTOGATJÁK(!) a szülőket.


Ehhez nem kell külön meghívás, ennek ez a rendje!"


Ez valami illemkódexben le van írva? Komolyan kérdezem, nem kötekedni akarok.

2018. dec. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!