Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Kötelességem minden családi...

Kötelességem minden családi programon rész venni? (párom családjáról van szó)

Figyelt kérdés

Itt van a húsvét ugye , és kezdek megint besokallni mert megint megkaptam , hogy mivel egy napra kivágtam magam a programokból így megbántok embereket..legalábbis párom apukája szerint..

persze igaz nem győzte hangsúlyozni, hogy ő megérti de azért mégis megbántok vele embereket ha nem megyek, mert ez nekik fontos.

Erről az egészről annyit kell tudni, hogy 4 napból 3 napra szerveztek ők programot és egy nap mentünk az én családomhoz...

Amúgy meg készülök /vagyis készülnék a nyelvvizsgára ami egy hónap múlva lesz, január óta minden áldott nap pipálom az órákat , hogy mennyit tanultam aznap de mégsem ment a próbavizsga így most szeretnék minden erőmmel azon lenni, hogy még többet tanuljak, no de ugye mindig van valami.

Most már csomó programot lemondtam, párom egyedül ment (baráti programok főleg) de állandóan van valami ha nem a barátok miatt akkor a család...már a hétköznapokat jobban szeretem, mert olyankor több időm marad tanulni munka után fáradtan mintha hétvége lenne.

Én nem tudom, hogy tudnám ezt kezelni..

Amúgy én szépen megmondtam egy családi vacsorán , hogy nem tudok menni vasárnap az egész délutános programra mert tanulnom kell, és úgy érzem, hogy párom anyukája és papája is megértették...akkor nem értem , hogy mi ez ?

No meg megkaptam, hogy ő anno este 11 kor állt neki tanulni és másnap kelt dolgozni akkor miért nem osztom be jobban az időm..

Így is minden nap 6 óránál többet nem alszom, ami miatt zombi üzemmódban dolgozok egész nap tömöm magamba a kávét , hogy kicsit éber tudjak lenni és igen van , hogy olyan hulla vagyok , hogy le kell feküdnöm délután csak egy fél órára , hogy fogjon utána az agyam.

Fáradtan nem lehet tanulni. (vagyis elnézést, tulehet hogy gáz vagyok de nekem nem megy).

Amúgy meg imádom, ha azt mondják nekik elég 5 óra alvás hát nekem rohadtul nem és szerintem az emberiség nagy százalékának nem elég.

Fáradt vagyok és már unom, hogy mint ahogy eddig is mindig azt nézzem, hogy kit mikor bántok meg.

Miért kell nekem ugrálni mindenkinek?

A barátokkal is elég durva volt a helyzet, míg nem 2 alkalommal amikor megsértődtek, hogy haza szeretnénk menni párommal és nem bulizni akkor rájöttem, hogy bármit teszek nekik nem elég..hiába ugrottunk mindenkinek rögtön, ha lemondtunk egy programot akkor ment a sértődés..nekem ez nem hiányzik és mélységesen elszomorít.

És azt gondolom, hogy ezt most kell megfékezzem, mert ha mindig ugrálok , akkor nem lesz egy szabad hétvégénk sem párommal, hogy akár kettesben legyünk...(bár őszintén erről már lemondtam , olyan szinten , hogy már nem próbálom elintézni, hogy kettesben legyünk mert úgy sem jön össze) .

Mit tegyek? Mennyire kell mindig alkalmazkodnom?

Hosszú távon úgy érzem nem fog jól kihatni a kapcsolatunkra sem ez a folyamatos megfelelés mindenkinek...:S

Az ember dolgozik hétköznap szaladgál egész nap, én most folyamatosan tanulok és nincs idő egymásra , később ha gyerekek lesznek akkor gondolom még kevésbé tudunk kettesben lenni, de ha akkor is folyton meg akarok felelni valakinek akkor az csak a páromon fog levezetődni...

Mit tegyek? Mi a helyes?

Amúgy kedvelem párom családját, de a sajátommal alig találkozok (heti egyszer) és kicsit ez is bánt, hogy akkor miért kellene a másik családjával több időt töltenem.

Ő menjen engem nem zavar, sőt...mindig mondom, ha hívja papája, hogy hívja vissza , menjen segíteni neki, de nekem nincs mindig kedvem menni..no meg így a vizsgára készülés mellett...és ok lehet csak egy óra vagy 2 óra lenne, de pont elég ahhoz , hogy kizökkenjek a tanulásból és utána megint nehezen tudok nekiállni újból.

Volt már valaki hasonló helyzetben?

Amúgy elég lelkizős típus is vagyok. Tényleg nem akarok senkit megbántani, de érzem hogy hosszú távon ez a sok program a kapcsolatunkra lesz rossz hatással, pedig imádom a párom és amikor sikerül többet kettesben lennünk akkor mindig béke van és nyugalom köztünk, de ahogy besűrűsödnek a programok , már érezhetően feszült közöttünk a hangulat. ( és ez alatt nem csak a családi programokat értem, hanem a barátok folytonos bejelentkezését, akiket szintén mindig megsajnálunk és nem tudunk lemondani.)



2019. ápr. 20. 09:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Szóval azért hogy az anyós-após ne durcizzon leépíted a SAJÁT családod és barátaid...
2019. ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Jól gondold meg, hogy akarsz-e ebbe a családba tartozni. Ahol nem természetes az, hogy az embereknek más dolguk is akad néha, és az idősek nem értik meg a fiatalokat, onnan szerintem futni kell. Egy érzelmi zsarolás lesz az egész életed.
2019. ápr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Keressetek meg az egyensúlyt a pároddal együtt. Nem olyan nehéz, de nélküle nem fog menni. 4 napos ünnepen 1nap egyik család, másik nap másik család, maradék 2 otthon, kettesben. (Melyik ünnep 4 napos amúgy? )
2019. ápr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
nagypéntek , szombat , vasárnap , hétfő ugye 4 napos hosszú hétvége. Minden napra akad program és ugye a péntek volt az én családomé, de este már a párom apukájánál voltunk, így tegnap 2 és fél órát sikerült csak tanulnom. Most igyekszem behozni csak ugye 5 órát aludtam, no de kidobott az ágy. Áh...2 nap kettesben..:D én ilyet nem is várok el..
2019. ápr. 20. 10:06
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
De ez nem normális, hogy nem számolhatsz két napra kettesben. Ő a párod, nem az apósod. Figyelj, vagy a sarkatokra álltok (többes szám, mert a párod nélkül nem fog menni), vagy ez így lesz mindig és így fog telni az életed. Mikor nem tanulsz, lesz majd más, később talán lesz gyerek, de mindig ők lesznek az elsők? Még a tulajdon szüleidnél is fontosabbak? Figyelj, itt sürgősen stratégiát kell váltani, mert ez így nem mehet. Nem egészséges ez a felfogás apósodéknál, viszont erőszakkal rátolják az egész családra.
2019. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem is várod el, hogy két napig kettesben legyél a pároddal? Érdekes. Akkor ez nem párkapcsolat, akár ott is hagyhatod, ha ennyire nem lényeges, hoyg kettesben legyél vele
2019. ápr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Én nem tudom mit kell ezen hisztizni. Én sem akarom minden hosszúhétvégem a párom családjánál tölteni, nem is teszem. Én is dolgozok rendes munkaidőben, mellette tanulok, és amúgy sem szeretek ott lenni. Most húsvétkor is 2 napot vagyok ott, a többit otthon. Kocsival én hamarabb hazamegyek, párom még még marad, ennyire egyszerű
2019. ápr. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Azért nem várom el, mert ünnep van és mivel elváltak a szülei ezért ugye egyik nap apukája ami történetesen tegnap volt plusz az én családom, ma anyukájához megyünk ebédelni ugye, holnap a rokonaiknál lenne egy délutános program (ezt mondtam le, mivel tényleg tanulnom kellene már egy napot nyugodtan..) Amúgy szeretem a rokonait , de ugye azért ők távolabbi rokonai és úgy gondoltam, hogy ezt most kivételesen nyugodtan lemondhatom). Hétfőn meg a párom nagyszüleihez megyünk, (messze laknak) de az teljesen természetes, mert oda tényleg nagyon ritkán megyünk és szívesen megyek. (nagyon kedves emberek amúgy tényleg)

Most így hogy várnám el , hogy velem legyen 2 napot?

Tulajdonképpen természetes , hogy ilyenkor menni kell , program van , de való igaz , hogy nekem szükségem van legalább egy napra amikor itthon maradhatok tanulni, pedig aznap szüleim is mondták, hogy menjek haza ebédelni (vasárnap), de mondtam nekik, hogy ne haragudjanak de tanulnom kellene egy nap és megértették.

De abban igazatok van , hogy kettesben tényleg nem sok hétvégét töltöttünk eddig , ami nekem azért bevallom nagyon hiányzott.. De sokat vagyunk itthon hétköznap , hála istennek mindketten délelőtt dolgozunk csak ugye most heti 3-szor órám van munka után és utána meg tanulok késő estig..ugye azért az nem olyan..Ok nyilván egy légtérben vagyunk, de én tanulok ő meg játszik.

Amúgy nagyon szeretem ezeket a hétköznapokat ez miatt, mert tényleg nyugisabbak csak hát kettesben alig megyünk valahova azon kívül, hogy itthon ülünk vagy elmegyünk a városba valamiért és ez furcsa is volt nekem sokáig, mert nagyon vágytam rá, de ez az én hibám is mert nem tudok én sem nemet mondani a barátoknak és valaki tényleg mindig bejelentkezett a hétvégéken.

Mondjuk kicsit megnyugtató, ha ti is úgy gondoljátok, hogy kell a kettesben töltött idő is mert néha már nem tudom eldönteni, hogy mi a normális.

2019. ápr. 20. 10:33
 9/21 anonim ***** válasza:
4%
A nyelvvizsgára utolsó hónapban már nem lehet úgy tanulni, hogy leülsz a könyv mellé. Ez elég hülye kifogás.
2019. ápr. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Mért akkor , hogy legyet? Ilyenkor már nem kell tanulni?
2019. ápr. 20. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!