Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy gondolhatja reálisan,...

Hogy gondolhatja reálisan, hogy ilyen hamar akar unokát?

Figyelt kérdés
A párommal fél éve vagyunk együtt. Szerencsére az anyukájával is jól kijövök. Mindig nagyon aranyosan viselkedik velem. Szóval abszolút semmi problémám nincs vele és örülök neki, hogy ilyen. Ami értetlenségre ad okot, hogy amikor meglátogatjuk a párommal, akkor mindig rápörög az unoka témára. Nekünk is tervben van az esküvő és a gyerek is, ezért nem veszem rossz néven, de neki olyan, mintha azonnal kéne már az unoka. Szokta kérdezgetni, hogy miért nem házasodunk meg hamarabb, mert akkor jöhet a baba is. És azt is mondja, hogy szeretne jövő ilyenkor már unokázni. Igazából aranyos, hogy így lelkesedik, csak azt nem értem, hogy hogy gondolhatja reálisnak azt, hogy egy fél éves kapcsolatba egyből jöjjön a gyerek :D Mert az felelőtlenség is lenne. Nem is olyan idős, hogy sürgetné az idő, mert csak 50 éves.

2019. jún. 4. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Nem érdekli, mennyire reális ez. Ő szeretne unokázni már, és kész. Az hogy ti mit akartok, hogy terveztek nem érdekli.

Hiába érvelsz neki, ugyanúgy nyomatja majd a hülyeségét.

2019. jún. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Én határozottan megmondanàm, hogy még csak fél éve vagyunk együtt, szeretném alaposan megismerni mielőtt belevàgunk egy életre szóló döntésbe közösen. Ne élje bele magát, hogy már egy év múlva unokázni fog és ne nyagasson vele.

Lehet bunkónak tűnik, de jogos a dolog. Fél év után nagy a rózsaszín köd és a szerelem, szerintem ostobaság lenne belevàgni ilyen korán a gyerektémàba. Nagyon sok egyedülálló szülő van így is, elég szar a gyerek születése után ràjönni, hogy alig ismered vagy épp nem illetek össze, alapvető dolgokban nem értetek egyet.

2019. jún. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Parodnak kene leallitania, de mihamarabb!


Es ha 4-5 ev probalkozas, es orvosi beavatkozasok utan fog osszejonni? Es ha stresszelni fogsz anyosod elvarasa miatt, es emiatt nem fogsz teherbe esni (gondolom, te vagy a no)?

Es ha egyszeruen 2-3 evig meg kettesben akarnatok elni, osszecsiszolodni, utazgatni stb.?


Kettotokon kivul senkinek nincs koze ahhoz, mikor vallalnatok babat!

Fel ev egyuttjaras egyebkent is rovid ido.

Koltozzetek ossze, de kettesben, nem parod anyukajanal. Eljetek ugy egy evig. Aztan majd kiderul, egyaltalan passzoltok-e egymashoz. Sokkal nagyobb baj, ha egy keteves kisgyerek mellett derul ki, hogy nem illetek ossze.

2019. jún. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Talán miután kirepültek a gyerekei, nem tud mit kezdeni magával, mert mindig csak a család ellátásával foglalkozott, és nincsenek hobbijai.

Jobban belegondova ez nem aranyos, hanem kimondottan ijesztő - mi fog történni, ha lesz unoka? Nem fogja lenyúlni? Vajon nem fog mindent jobban tudni?


Esetleg szerezzetek neki valami hobbit, esetleg egy kutyát (természetesen csak vele megbeszélve), hogy rendszeresen kijárjon sétálni...

2019. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván nem reális mérlegelés eredménye, hogy unokát szeretne...
2019. jún. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
barátommal 2 és fél éve vagyunk távkapcsolatban, most készülünk összeköltözni. a szülei nyomják a házasság témát, mert vallásosak. "dehát szeretitek egymást, miért nem házasodtok össze?" hát talán mert az nem elég?? egy percet nem laktunk még együtt, másra kell a pénz, nem vagyunk készen a házasságra. de ők csak egy papírnak és egy gyors procedúrának látják, ami után boldogan ékhetünk együtt mert isten is rábólintott. arra nem gondolnak, hogy az ő házasságuk is azért rossz, mert kb 3 hónap múlva összeházasodtak.
2019. jún. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
Úgy, hogy abban az időben, amikor ő volt fiatal, ez volt a természetes. Ebben semmi ártó/bántó szándékot ne képzelj bele, ők így nőttek fel. Nekem anyukám 47 éves, ő mesélte, hogy a faluban ha 18 évesen valaki még nem volt férjnél, az vén lánynak számított. Az akkori idők ilyenek voltak, ez van. Inkább örülj, hogy kedves, lehet vele beszélni és lesz majd, aki segítsen mikor vissza akarsz menni dolgozni. Az én anyósom úgy indított, hogy én leszek az, aki megöli a fiát. Ehhez képest te milliószor szerencsésebb vagy, fel a fejjel :)
2019. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó, ne beszélj már butaságokat! 50 éves az nem a 19. században született és volt fiatal. Én 52 éves vagyok, 31 éve vagyunk együtt a párommal, van 3 gyerekünk és nem vagyunk házasok. Soha, senkitől nem kaptam beszólást érte, általában nem is tudják, hogy nem vagyunk házasok. És a korosztályomból több hasonlót is ismerek, szóval azért ne úgy nézünk már az 50 évesekre, mint begyöpösödött vénasszonyokra!

Kérdező, párod anyukája valószínűleg ilyen típus (van, aki meg hallani sem akar unokáról ennyi idősen). Üljetek le, beszéljétek meg, hogy TI hogyan képzelitek a jövőtöket, mik a távlati terveitek. Nyilván normális kommunikációval simán megoldható a dolog, főleg ha jó a viszony köztetek. Első körben párodnak kell érdemben beszélni vele, aztán közösen.

2019. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
22%

Utolsó, először is higgadj le, pont úgy kapod fel a vizet, mint egy begyepesedett vénasszony, amit kikérsz magadnak.


Ha azt hülyeségnek tartod, amit anyukám és sokan mások is meséltek, az nyílván a te problémád. Lehetnél kicsit tisztelettudóbb is, ennyit már tudnod kellene, hogy nem hülyézzük le a másik mondanivalóját. 50 év alatt lett volna időd megtanulni. Mellesleg igazat írok, anyósom Pest megyéből, anyukám Szabolcs megyéből származik, az ország két külön pontjáról és 18 évesen házasodtak, ez volt a szokás. Az, hogy te erről nem tudsz vagy nem akarsz tudni, az a te tanulatlanságod. Gondolom akkor azt sem hiszed el, hogy az idősebb asszonyoknak fejkendőt kellett hordaniuk. Én még játszottam a magyiméval, 10 éve halt meg szegény.


További kellemes napot :)

2019. jún. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Azért tényleg túlzásba esel, anyukám, apukám 50-es, és tökre nem ez a fejkendős sztori volt, amit leírsz.
2019. jún. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!