Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit szidni...

Az én szemszögemből a szitu. Anyós és após tipikusan az az ember, aki nincs meg konfliktus nélkül. Mindenkinél mindent jobban tudnak, és szerintem iszonyú féltékenyek mindenkire, aki boldogabb, gazdagabb vagy csak jól érzi magát a bőrében. Mind a kettő nem egyszer évekig nem beszélt a testvérével stb.

Engem már többször kibeszéltek (rokonok is mondták már (főleg akik nem kedvelik őket) és már a baráti körből is hallottam vissza nem pozitív véleményt rólam).

Nálam betelt a pohár és megbeszéltem a férjemmel, hogy én most már nem szeretnék átmenni hozzájuk. Napokkal előtte már "izgulok", testileg is megvisel.

Így viszont a férjemet, a saját gyereküket piszkálják, hogy én nem megyek át, és egyéb negatív megjegyzést tesznek a házasságunkra és kapcsolatunkra. Így a férjemnek is betelt már a pohár és úgy döntött ő se akar továbbiakban foglalkozni velük.

Furán fog hangzani, de "próbaidőt" adtunk annak, hogy nincsenek jelen az életünkben. Ez már fél éve tart és be kell vallani, sokkal jobb lett az életünk.

Viszont természetesen (szerintük) én vagyok mindenért a hibás és ezt fűnek fának híresztelik is.

Tudom, hogy tabu téma a szülőkkel való kapcsolat megszakítás és természetesen a gyerek a hálátlan, főleg a meny a gonosz, mert nem viseli el a megalázó helyzeteket.

Ti feladnátok a boldog mindennapokat vagy belemennétek abba, hogy újra és újra belebonyolódjatok ebbe a kapcsolatba? Természetesen nem az első eset után vágtam be a durcit, sokat tűrtem (6 évig elnéztem nekik, hogy hülyének néznek és úgy tekintenek rám, mint egy hárpiára aki nem hódol be az akaratuknak).



2019. jún. 14. 15:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Semmi sem kötelező. A rádumálást meg majd abbahagyják egy idő után, ha semennyire sincs velük kontaktus, nem tudnak miről pofázni.
2019. jún. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mielőtt a férjem kerülne ki hibásnak. Ő kiáll mellettem és akkor is kiállt, amikor szemtől szembe kellett. De a végén az jött ki az anyós szájából, hogy túlzunk, kiforgatjuk a szavait vagy nem is úgy történt.
2019. jún. 14. 16:05
 3/19 anonim ***** válasza:
20%

Engem már többször kibeszéltek (rokonok is mondták már (főleg akik nem kedvelik őket) és már a baráti körből is hallottam vissza nem pozitív véleményt rólam).


Tehát a rokonok és barátok pont olyanok, mint anyós meg após.

2019. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
1.5 évig nem beszéltünk anyóssal...életem legszebb 1.5 éve volt. Aztán párom csak megenyhült mert az anyjának rajta kivül már ninxs más. Én elviselem igaz sokszor az idegeimre megy főleg a fiammal kapcsolatban de ez van. Mindenki tartsa tiszteletben a másik döntéseit. Ha mind2töknek jó ez igy ne foglalkozzatok azzal mit pletykál szanaszét anyós...én is voltam minden a 1.5 évben a hálátlan dögtől kezdve...az aki folyton megalázta mások előtt (kb soha nem is voltunk úgy egy légtérbe anyóssal hogy lett volna kivülálló is)
2019. jún. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Én is éreztem így ugyanezek miatt, de a gyerekek miatt nem lehet megtenni. Karácsonyok, szülinapok, ballagás, ezek miatt muszáj udvariassági látogatás. De amúgy ha nincs épp vmi ünnepelni való már nagyon megyünk. Így kb. másfél - 2 havonta van valami (max. 3), akkor atugrunk másfél órára és ennyi. Ez így jobb sokkal. Azóta nincs vita, mert nincs mibe belekötni.
2019. jún. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
59%
* már NEM nagyon megyünk ha nincs ünnep. Kimaradt a nem szócska.
2019. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem teljesen lehúzni az ajtót a párod szülei elől, ha "csak" terhesek számodra (tehát nem követnek el valami konkrét "főben járó bűnt"), egyszerűen kulturálatlanság.

Tulajdonképpen a párod alázod meg vele.

Nem kell mindig jópofizni, de egy alap kapcsolattartás szerintem elvárható.

2019. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%

Ahh jobb lenne ha anyos bűnt követne el velem szembe, akkor legalább lenne okom a kapcsolat megszakítására. :D "Csak" általános dolgokat szól be, szól bele az életünkbe, gyereknek tart, az unokajaert annyira nem rajong.. Pedig önerőből(tényleg) lett meg mindenunk, fiunk is atlagos, csak ugye fiú🤷‍♀️ nem kishercegnő,meg nem kérünk az elavult nezetekbol. Végletekig udvarias vagyok, párom szerint tulzottan is... Akkor van vita, mikor túllőnek a célon, gyomrom görcsbe ha megyunk... De nem mondom azt, hogy sose megyek tobbet. Egy) parom szülei, nem ooolyan rossz emberek, csak...nagyon fárasztóak es akadekoskodoak. 2) a fiunk nagyszülei... Miatta nem tehetem meg, a nekem könnyebbik utat. Plane h az en szüleim nem elnek, így nincs alapbol nagycsaladosdi élet. A gyerekem sajnalom. Bar túl sokat nem tesznek hozza az eletehez, mert nem vigyaznak ra.... Stb. De...

En azt csinalnam, hogy ferj menjen gyerekkel en a nagyobb unnepeken:szulinap, karacsony.

2019. jún. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A férjem akkor megy amikor akar. Csak, hogy ő sem szeretne már, mert akkor sem beszélgetnek, csak beszólogatnak.

Ő sem jön mindig az én szüleimhez és abból sosem volt gond.

Tehát ha én nem bízok meg bennük és a férjem sem, szinte rosszul vagyok a gondolattól is, hogy oda kell menni, akkor is menni kéne? Azért, hogy hallgassam a sértéseket?

Messziről érződne, hogy számolom vissza a perceket, mikor indulhatunk haza. Így is megérné? Akkor már nem jobb a békesség és a (könnyebb út)?

És akkor a következő kérdés. A gyerekeknek melyik a jobb? Ha ilyen rossz környezetbe kell menniük és érezni a feszültséget?

Számomra olyan nehéz kérdés. Mert valahol ott van bennem, hogy a férjem szülei, viszont az is, hogy ők is emberek és ha semmi közük nem lenne a férjemhez olyan messzire kerülném őket, amennyire csak lehetne.

2019. jún. 14. 17:56
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Ugy vagyok vele, hogy egyszer elunk. En sem szenvedek olyanok tarsasagaban, akiket nrn kedvelek, nincs osszhang. Legyen az anyos, apos. Ha a fia akar valamit atmegy felhivja aztan kesz. Azt mondanak, amit akarnak, te meg tudod mi van benned, es azt is, ha nem igaz, amit hiresztelnek. Tojd le.
2019. jún. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!