Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan eredhet a Dugó vezetéknév?

Honnan eredhet a Dugó vezetéknév?

Figyelt kérdés

2019. aug. 4. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Valószínűleg egy csúfnévből (pl. egyes tájegységekben a dugót gyugónak hívják), ami jó eséllyel az adott ember testmagasságára (ill. annak hiányára) utal.
2019. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a Hódtó hódokból a barna, fiatalabbik hód jut eszembe róla.
2019. szept. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem van valami Dugovits/Dugonits, és akkor valami külföldi(?)Én nem tudom; meg azt se, hogy ezek külföldi eredetű nevek-e. Esetleg pl parafadugókból? Vagy húha, hát, nemtom , nekem is egy kicsit ilyen gúnyolódos-szerű jut még eszembe; hogy "minden lyukat betöm". Lehet amúgy, hogy pl sok gyereke volt, akár egyetlen, akár több különböző nőtől azt első emberkének akit így hívtak, vagy pl szal tényleg rövidítés, de egyébként én tényleg nem tudom,c sak tippelgetek
2019. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olyan, mint a Rejtő.
2020. jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!