Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tehetek hogy megkapjam az...

Mit tehetek hogy megkapjam az örökségem?

Figyelt kérdés

Apám 4éve hogy meghalt,és a mostohaanyám lekik a közös lakásukban aminek ugyebár már a fele az enyém.

Van egy nyaraló is melynek a 30%a az enyém erről írtunk egy szerződést is..Megegyeztünk hogy eladja,és kifizet belőle,de neki nem sürgős,mert direkt ki akar velem cseszni,ugyanis szükségem lenne a pénzre,tehát áll a dolog.

A lakásban több nagy értékű festmény ill Rákóczi kora beli bútor is van,amit ha eladna simán kifizethetne belőle,ugyanis az egy lakás ára...A lakásban a zárat lecserélte,azt mondta meg ne lásson ott.

Nem tudok semmit tenni...

Egyébként azt sem tudom hogy eladta e ezeket a nagy értékű dolgokat,abból is járna nekem örökség?

A lakás után az örökösödésit is kifizettem,mégsem jutok hozzá a pénzemhez.

Mit tehetnék?

Ügyvéd azt mondta semmit....Esetleg valami lehetőség??


2010. júl. 13. 11:43
 1/5 anonim ***** válasza:
a nőnek haszonélvezeti joga van, ami a tulajdonjognál erősebb, még a zárat is jogosan cserélte le...mellesleg az ingóságok egy része nem a te örökséged?
2010. júl. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a mostohaanyádnak haszonélvezete van a lakáson, akkor tényleg nincs más, mint megvárni, amíg feldobja a pacskert.
2010. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja mellesleg, ha valaki megvenné, akkor simán eladhatod a tulajdonrészed, persze egy fél lakásért, amin haszonélvezet van, nem fogsz sokat kapni
2010. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ma elég nehéz eladni bármit, áll a lakáspiac.

Szerintem te is próbálkozhatnál hirdetni a nyaralót:

ingatlan.com stb. jó oldalak, Auchan, Tesco hirdetőtáblájára is kirakhatod a házat és a fotót.

( Mi is a kétgenerációs családi házunkat áruljuk, és rettegek, hogy jön a tél és nem tudjuk fenntartani, pedig hitel is van rajta. Szabadulni akarunk tőle.)


Az ingóságok eladásában te is részt vállalhatsz, Polgár Galária átvesz korrekt áron festmányeket, keresd fel őket.


Ha te találsz vevőt, de nem akarja a mostohád értékesíteni a tárgyakat, akkor szerintem a bíróság kötelezheti a részed kifizetésére őt.


Az ügyvéd lehet, hogy azért nem mondott semmit, mert látta rajtad, hogy még nincs pénzed, és nem tudod őt "eltartani", amíg a per tart.


Vannak ügyvédek, akik menet közben kérnek csak pénzt, de van a bíróságon fogadónap is, a te esetedben nem is biztos, hogy kell ügyvéd. Kérj tanácsot a fogadónapon.

Van olyan ismerősöm, aki ezt tette.

2010. júl. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálok valamit ügyködni..

2010. júl. 13. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!