Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetű a Kósa családnév?

Milyen eredetű a Kósa családnév?

Figyelt kérdés
Kutatás soran több helyen is találtam ilyen vezetéknevű embereket de nem tudom, honnan származnak pontosan. Magyarországról vagy esetleg más helyekről települtek?

2019. nov. 8. 17:47
 1/8 anonim válasza:

Én is egy Kósa vagyok. Két választ találtam eddig:

1.magyar férfi keresztnév, ami a kasza vagy kos szóból ered

2.Kassa város neve szlovákul eléggé hasonlít rá, elképzelhető, hogy egy ősöm onnan származhatott, és innen jött a vezetéknév

Ezek mondjuk nem hivatalosak, én is internetről/családtagoktól szedtem ezeket

2019. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kassa város neve szlovákul Košice (olv. Kosice). Ez aztán cseppet sem hasonlít a Kósára.

A szlovák nyelvet perfekt ismerem szóban és írásban.

Ilyen nevűek Dél-Szlovákia szerte vannak. Sok van az érsekújvári (Nové Zámky) járásban is.

2019. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A Kósák szlovákok? A kos szóról hallottam én is már köszi. Mindenkinek ment a zöld mancs!
2019. nov. 8. 21:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Kósa nevű szlovák embert nem ismerek, nem is ezt írtam. Akikről írtam, mind-mind magyarok, de Szlovákiában élnek.

Ezen kívül van egy politikusunk is: Kósa Lajos.

2019. nov. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De ha ott élnek sokan Kósák akkor valószínűleg onnan is származhatnak talán.
2019. nov. 9. 20:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem biztos, de valószínű. Ám máshol, amiről én nem tudok, élhetnek Kósa nevűek sokkal többen, mint amiről én tudok.
2019. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mustafa33 ***** válasza:
Német (sváb, mánta, szász) településeken előfordul a Kosch (vagy magyaros formában Kós) családnév. A német dialektusokban kiejtett "kósa" leírva Koscher...
2019. dec. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem matematikát tanított "felsőfokon" egy bizonyos Kósa professzor, de hogy honnan származik, azt biza nem mesélte el két deriválás között. (Lehet már nem is él, idős volt akkor is.)
2019. dec. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!