Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elvégeztetném a DNS tesztemet,...

Elvégeztetném a DNS tesztemet, de ki a referencia személy ma, aki eredeti 100% magyarság géneket hordozz, akihez mérten én magyar vagyok bizonyos százalékban, egyáltalán vannak ma akik genetikailag is magyarok?

Figyelt kérdés
[link]
2019. dec. 6. 07:16
 1/7 anonim válasza:
33%
Jobban teszed, ha nem csináltatsz ilyen tesztet. Ki tudja, kinek a kezébe kerülnek az adataid.
2019. dec. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%

Ezt tök felesleges megcsinálni. A magyar ember egy igazán össze kevert nép. Szinte csak a nyelv és kultúra tart össze minket. A vér bizonyára nem.


Nekem két magyar nevü nagyszülöm volt egy szláv nevü nagyszülöm és egy német nevü nagyszülöm(apa nagypapám).

2019. dec. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
A ma élő emberek a referenciák. Pontosabban a kitöltők maguk azok. Az oldalon kitöltetik veled az egész családfádat, meg hogy ők hol születtek. Ebből könnyen ki lehet deríteni, hogy az adott területen milyen gének a jellemzőek, ez, és a történelmi ismeretek pedig önmagában elegendőek a tényleges származás meghatározásához.
2019. dec. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Engem is érdekelt, de tényleg nem jó ötlet... valóban nem tudhatod, kinek a kezébe kerülnek az adataid, másrészt, ráadásul nincs tiszta magyar, mert már nagyon régóta keveredett más nép is, pl török, német, szlovák, orosz.
2019. dec. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik 100% magyar géneket hordozó ember. Ahogyan más népekből sem nagyon van már 100%-os.

ez a vizsgálat azt mutatja meg, hogy a te géneiddel egyezést mutató emberek JELENLEG mely területeken élnek leginkább. Nézz utána az autoszomális DNS kifejezésnek.

Ha nagy szerencséd van, a meglévő adatbázisban találnak olyan egyezést, ami magas egyezést mutat, ebben az esetben valószínűsíthető a rokonság valamilyen fokon. Nem biztos, hogy lesz ilyen, de előfordulhat.

A kapott eredményt le lehet tölteni és vannak más jellegű összehasonlító oldalak, ahol pl. régészeti leletekből vett DNS-mintákkal is össze lehet hasonlítani a tiédet.

Nekem nagyon érdekes volt, volt egy-két meglepő eredmény, de a családfámat építgetve némelyik már megerősítésre került, hogy valóban lehet kismértékű egyezés, mert a már ismert ősöm olyan területről származik, ami közel áll az egyezést mutató hellyel.


Az oldalon a családfádat NEM kötelező felvinni, a vizsgálatot nem abból csinálják, hanem a mintából, amit beküldesz.

2019. dec. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen olyan, hogy 100% magyar. Ahogy az előzők is írták, több nemzetből tevődünk össze, ezért szoktam mosolyogni mikor a nagy magyarsággal jönnek. :)
2019. dec. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs 100 százalék magyar ember meg ilyen gének sincsenek. Vannak az ősmagyarokra, szkitákra, hunokra jellemző gének, amiket közép és nyugat ázsiából hoztunk, akiben bizonyos százalékban megvannak ezek, az valamilyen szinten magyar, tehát a honfoglaló magyarokkal és hunokkal mutat rokonságot.

De ezek maximum 10 vagy az alatti százalékok szoktak lenni. A többi általában európai, most mindegy milyen, kelet európa nyugat európa skandináv, olasz, balkáni stb. Az emberek ugye keveredtek, itt a Kárpát Medencében meg főleg.

2022. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!