Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Magyar Országos Levéltár...

A Magyar Országos Levéltár anyakönyvi kivonat adatbázisát mire lehet használni? TAPASZTALT CSALÁDFAKUTATÓK!

Figyelt kérdés

Hogyan tudom használni családfa-kutatáshoz, h neten is utána tudjak nézni az egyes adatoknak? vagy csak a helyszínen lehet, az adott levéltárban vagy plébánián kérni a kivonatokat? csak én vagyok ilyen béna, h nem tudom használni az adatbázist, vagy egyes emberre nem is lehet keresni? ha nem, akk meg mire jó?


köszönöm szépen a válaszokat! :)


21/L


2010. júl. 27. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha írsz nekem egy mailt az oldalon keresztül, akkor megadok egy mailcímet: egy kedves barátom levéltár szakos, érdekelt a családfakutatásban és szívesen segítene, ezt már most megmondom az ő nevében is :)
2010. júl. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hello! Nem vagy béna, csak tényleg nem lehet adott emberre keresni:) Van mondjuk egy konkrét személy, vagy személyek, akiket kutatni akarsz az adott településen és akkor annak az adott városnak, vagy falunak az anyakönyvi kivonatait tartalmazó dokumentumnak a számát fogod megtalálni neten. Vagy mikrofilmen, vagy rendes lejegyzett dokumentumon. A MOL oldalán inkább segítséget kapsz az elinduláshoz, hogy mi van ha pl ilyen olyan már nem létező településről származott az egyén; vagy miért latinul van lejegyezve; mi van, ha német betelpültek stb stb. Adatbázisok is vannak különben, nagyon hasznosak, nekem sikerült őst is találnom:

1715. évi országos összeírás: [link]


Urbáriumokra kereshetsz, ez is összeírás: [link]


Egyébként meg jobb, ha személyesen keresed fel az intézményt, ott elmagyaráznak mindent és már kezdheted is a kutatást, egyszerűbb mint gondolnád:) sok sikert!

2010. júl. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2010. júl. 28. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!