Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szerintetek is önző lennék? A...

Szerintetek is önző lennék? A családom, úgy érzem csak kihasználnak.

Figyelt kérdés

Próbálok teljesen őszinte lenni


19 éves vagyok próbáltam munkát keresni, de nem találtam tanulok szóval itthon próbálok minnél többet segíteni. Meleg ebéddel várom anyámékat haza, én takarítok én mosok, rendet rakok stb.

Van barátom természetesen sokat szeretnénk együtt lenni,több napot vagyunk egymásnál mert sokat kell utazni.

Ha én megyek hozzá akkor hét közepén takarítok ha meg ő jön akkor meg csüt v péntek.

Mindemellett mindig azt vágják a fejemhez h nem csinálok semmit...:S

Van egy tesóm neki annyit nem kell tenni h arrébb rak egy poharat és akkor én nem csinálok semmit? A kérem meg a köszönöm az nem is létezik náluk, mindenbe bele kötnek h ez így nem jó az nem jó kiborít h mindent én csinálok és engem baszogatnak..


2010. aug. 4. 13:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van, törődj bele. Én is 19 éves lány vagyok, én takarítok, füvet nyírok, mosogatok stb, tesóm reggeltől estig a gép előtt ül (lány 16 éves), semmit nem képes megcsinálni.

De nem kell senkivel foglalkozni, ezen ne rágd magad. Én magam miatt megcsinálom, mert nem esik jól koszba lenni... De majd úgyis fordul a kocka, ha már én nem leszek itt, minden rá marad majd, aztán leshet... :)

2010. aug. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
engem a baszogatás zavar, de nagyon
2010. aug. 4. 14:01
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

A gond az,hogy felnőtt vagy,és még a szüleidnek kell eltartani téged.

Nem találsz munkát hm.

Errefelé a legtöbb gyárban van felvétel,ugyanúgy a boltokban is.A szomszéd nagy nehezen talált csak napszámosokat...


Írod sok mindent csinálsz otthon:sajnos az ebédfőzés,takarítás nem "munka".Azt mellette is meg kell csinálni.Mondjuk ,ha kertészkednél,állatokat tartanál,megtermelnéd az asztalravalót...

Azonkívűl,ha elmész a barátodhoz,akkor mégse főzöl...tehát csinálod is meg nem is.Ráadásul az utazás,a barátod ellátása,amikor ott van,az sem két fillér.

Hiába van igényed,arra,hogy együtt legyél vele sokat(de hát akkor milyen munkahelyet kerestél,ahonnan ennyit lehet hiányozni?)felnőttél,nem a szüleidtől kell elvárni,hogy eltartsanak.

2010. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyári munkát kerestem mivel én még tanulok, ha ezt a kettőt egyszerre tudnám csinálni, vagy lenne felénk gyár...
2010. aug. 4. 14:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Főiskolára jársz?

Akkor vállalj pótvizsgára felkészítést,korrepetálást.

2010. aug. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem olyan könnyű munkát találni, én se tudtam az iskolát egyeztetni a munkahelyekkel, hiszen nekem meg kell jelennem az iskolában reggel 8-tól délután 3-ig. Ezután még ugye készüljön fel az ember a következő napi tanításra... Lehet, hogy nagyon egyszerűnek tűnik, de nem mindenkinek az. Én pl. nagyon nehezen tudok tanulni, hiába igyekszem. Így más megoldás nincs csak az itthonról interneten keresztül végezhető munka (esténként napi 3 óra). Ameddig viszont otthon fogsz lakni, el kell tűrnöd a "cseszegetést", akkor is ha nem esik jól. Más megoldás nincs sajnos.
2010. aug. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Annak nem munka a házimunka, aki azt soha sem csinálja.

Én inkább azt mondanám, hogy aházimunka az INGYEN CSELÉDMUNKA. mert még pénzt sem kapsz érte.


Ha nekem valaki azt mondaná, hogy a házimunka nem "munka" akkor én azon túl nem csinálnék semmit. Csinálja az, aki ezt mondja. Mert ugye ha nem munka, akkor ő is megtudja csinálni:DDDD



Nem használnak ki téged, de nagyon pofátlanok. Menj el és minél előbb keress munkát, akkor ne csináld már a "nem munkát" majd megbirkóznak vele ők...:D

Tudod, mindenkinek a saját hülyeségével kell megfelelni!

26.L

2010. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez sajnos álltalános egy mai családba sajna. Majd azt nézd meg, ha már suliba sem jársz, akkor meg egész évben hallgathatod. Sőt még akkor is, ha mondjuk elköltözöl. Most én tesómékkal vagyok pl albiba, ők büfét vezetnek, én takarítok, mosogatok itt. Ha nem csinálnám kiváncsi lennék mi lenne itt amúgy. De kapom a megjegyzéseket, hogy bármit, de válalljak el, amúgy tanár vagyok, szóval dolgozzak, keressek akármit, ha lesz, és nem fogok rendet rakni, kíváncsi leszek, eszükbe jut e, hogy azért csináltam valamit itthol azért cserébe, hogy néha a kajájukból egyek, bár ezt nem vágják a pofámba, csak néha fura mikor mondják a munkát. Dolgoztam már amúgy, de akik nem szenvedtek fősulin vagy egyetemen azok nem tudják, hogy az ember mért ragaszkodik a szakmájába való melókereséshez. De ez már másik kérdés. Lehet fel is teszem. :)
2010. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem ha lesz gyerekem az életben nem fogom így csicskáztatni ez a legköcsögebb dolog szerintem én fiú vagyok de még sulis voltam állandóan ilyen hülyeségeket csináltam egész nap pakold ki a mosogatógépet takaríts ki a szobádban menj ki a kertbe gazt égetni pakolj téglát heggessz kerítést teregess mosogass aztán azt mondtam hogy nem vagyok a csicskátok hanem a gyereketek és nem fogom úgy csinálni ahogy ti fütyültök azután békénhagytak végre de máig köcsögök velem és semmibe néznek ha dolgozok az a baj ha nem akkor az amig suliba jártam az volt a baj hogy rosszul tanultam mindig találnak valamit tökmindegy mit csinálok..
2015. júl. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!