Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mennyire ritka, hogy valaki...

Mennyire ritka, hogy valaki az anyja vezetéknevét kapja, nem az apjáét?

Figyelt kérdés
Én például anyám vezetéknevét viselem, ha vannak sorstársak, jelezzétek! :D
2020. nov. 4. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Elég ritka. Amúgy megkérdezted, hogy miért? Feltételezve, hogy együtt voltak a születésedkor.
2020. nov. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Baratom is az anyja vezeteknevet viseli, de pl a feltesoja meg az apja vezeteknevet. Mindket ferfi lelepett tudtommal az anyjuk mellol, bar talan baratom apukaja hamarabb, o azert kaphatta az anyja nevet.
2020. nov. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Ritka. Az édesanyád nyilván nem párkapcsolatban szült, illetve apád nem ismert el, és erre bíróságon keresztül sem lett kötelezve. Ha elmúltál 18 bármikor megváltoztathatod.
2020. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ritka.

De neked kell tudni, hogy te miért anyukádék kaptad.

2020. nov. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ritka, én három ilyenről tudok. Ketten huszonévesek, mindkettőnél ugyanaz a történet: az apa nős volt, megígérte, hogy elhagyja a feleségét, és együtt felnevelik a gyereket, majd a terhesség 8. hónapjában meggondolta magát, és inkább nem vállalta az apaságot. Hogy tartásdíjra perelték-e, nem tudom, de az biztos, hogy a nevét nem adta egyik sem a gyerekének.

Meg egy kisgyerek van méga környezetemben így, neki nagyon zűrös, drogos apja van, az anyja nem akarja, hogy bármi köze legyen hozzá, de ott meg az apuka pereskedik épp, mert ő meg akarja.

2020. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem akarom megváltoztatni, csak érdekelt.


Röviden, azért kaptam, mert anyai ágon nagypapám azt akarta, hogy fennmaradjon a vezetéknevünk, lévén más rokonunk már nincs aki továbbvihetné, apámnak viszont van egy öccse, szóval az ő nevük se fog elveszni.

2020. nov. 4. 12:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon aranyos történet :)


Én 3 gyereket ismerek. Ők azért kapták az anyuka vezetéknevét, mert apuka lelépett már a gyerek születése előtt és nem is akart semmilyen módon részt venni a gyerek nevelésében.

2020. nov. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Enis muti vezetéknevét viselem. Fater dobbantott
2020. nov. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Manapság elég ritka ,de 18.19 században kb. 1-10%-ban előfordult.
2020. nov. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!