Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha Ábrahám a vezetéknevem,...

Ha Ábrahám a vezetéknevem, akkor zsidó felmenőim vannak?

Figyelt kérdés
2020. dec. 19. 03:37
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

A név valóban zsidó név, Ábrám, seregek, sokaságok atyja, de nem feltétlenül vagytok származásilag zsidók.

Lásd, Erdélyben nagyon sok a bibliai név, és mind keresztények: Ábel, Áron, stb.


Akkor bizonyosodhatsz meg, ha fontosnak tartod, ha családfakutatást végzel.

Te, magad is megteheted. Van itt is kategória, megtalálod az eléréseket.

Édesapád apai ágát kell végigvezetned. Beírták a nagykönyvbe, hogy kinek

mi a vallása, vagy a szüleinek mi a vallása.

Érdekes, izgalmas utazás. Ha érdekel, vágj bele.

2020. dec. 19. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
11%
Kép alapján megállapítható, hogy az vagy-e
2020. dec. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%

"Ábrahámnak, Ábrahámnak,

40 fia volt, 40 fia volt."... ahogy a mokas gyerekdal is mondja, sokan voltak, szoval barmi lehetseges. De ha ugy is van, nem baj az.

2020. dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ki mondta hogy Ábrahám Zsidó volt ?
2020. dec. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
#1 Kevered a vezetéknevet a keresztnévvel. Az Ábel, Áron név persze, hogy felbukkan Erdélyben is, mert ezek mind keresztnevek. Az Ábrahám, mint vezetéknév viszont egyértelműen zsidó eredetű, tök mindegy hol bukkan fel és mikor (vándorlások hatására elterjedhet).
2020. dec. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 De La Cruse ***** válasza:
88%

Amikor a kereszténységet István korában behozták Magyaroszágra és át kellett térni a katolikus hitre akkor a papok a pogány neveket lecserélték és a keresztelés során bibliai neveket használtak.

Így lett Magyar név az Ábrahám, az Izrael és a hasonló vezeték nevek.

2020. dec. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem 100%, de több mint valószínű :/

Részvétem

2020. dec. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
47%
A zsidóság anyai ágon öröklődik, ki van ez találva. Szóval, ha apád vallása akármi/kukutyin, anyád meg zsidó, akkor zsidó vagy. A névből épp ezért nem lehet egyértelmű következtetést levonni. Lásd a fenti, 'István kori' adalékot.
2020. dec. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
hála az égnek
2020. dec. 26. 08:07
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, Erdélyben más volt a helyzet, mert a török korban magyar családok azért átkeresztelkedtek a zsidó vallásra, hogy ne vigyék el a gyerekeiket. Mert a zsidóknak volt valami külön egyezményük a törökökkel, hogy tőlük elfogadtak a törökök mást a gyerek helyett. A magyaroktól meg nem fogadtak el mást, mert nem volt külön megegyezés.

Az ilyet a zsidó nyilvántartásokból lehet megtudni, úgy tudom. Más családkutatóktól hallottam; nem vagyok érintett se helyileg, se vallásilag.

2021. febr. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!