Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan ered a vezetéknevem,...

Honnan ered a vezetéknevem, mi lehet a jelentése: Dominek?

Figyelt kérdés
Elég ritka és érdekes, és én szeretem, mivel egyedi. De nem találok róla semmit a neten, hátha valaki tud valami okosat mondani. 😀

2021. febr. 22. 00:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

10#

Biztos úgy hívják, hogy veréb!

2021. febr. 22. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
9%
Azt mondta az internet,hogy MI,és DÓ közt románc volt és NEK-i táasztotta a falnak a biciklijét.Összeházasodtak,és megkérdezte a szülés orvos,hogy ni legyen a gyerek neve ? Tasziló ? Armandó ? Hozé don,padrafas ? ááá nem legyen DO.MI.NEK Amúgy te most ezzel sztárolod magad ? Meg lehet változtatni a nevedet,indoklás,és pénz kell hozzá.
2021. febr. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
14%
12# Vagyok újra.Én is nevet változtattam Jean Claude Swarcenegger Stallone Kemény-re :D
2021. febr. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi (hasznos) válaszokat! 12# A kérdést érdeklődés céljából írtam ki, és lehet van más is akit érdekel. Az oldal alapelve, hogy kérdéseinkre választ kapjunk, illetve mások kérdéseiből tanuljunk. 😉
2021. febr. 22. 12:07
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Talán a Dominikból, de az is lehet (feltéve ha szláv vagy latin felmenőid is voltak) hogy a "domine" szóból jön, ami urat, nagyurat, földesurat, uralkodót, uraságot jelent.
2021. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Akár még egy elírásból is eredhet, hogy így maradt. A régi egyházi anyakönyvekben nagyon gyakori, mivel hallomás útján írták be a neveket az anyakönyvekbe, még a polgári kezdetén is. Érdemes lenni visszafejteni a családfát, talán kiderülne, hogy eredetileg talán valami más volt.
2021. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek egy kis segítség, tudod még szűkíteni a keresést akár megyére is. Ha regisztrálsz, akkor pedig lapozgathatsz a régi anyakönyvekben.

[link]

2021. febr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
100%
nekem is dominek a vezetéknevem, valószínűleg a 'domine' latin szóból ered, ami azt jelenti hogy 'úr' 'lord' vagy 'fejedelem'
2021. nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!