Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Náci leszármazottak, ti mit...

Náci leszármazottak, ti mit éreztek?

Figyelt kérdés

Német származású vagyok, és bizony rá kellett jönnöm a kényelmétlen igazságra, hogy a felmenők között bizony voltak a náci seregben szolgálók is.

Szerencsére eddig csak távolabbi rokonokról derült ki, de tisztában vagyok vele, hogy a többit is csak keresni kell...

Tudom, hogy nem vagyok felelős a az őseim múltban elkövetett hibáiért, hisz akkoriban még kósza gondolat sem voltam, ugyanakkor mégis rémes belegondolnom, hogy akár halomra ölhették az embereket.

Hasonló cipőben járok tapasztalatai, érzései érdekelne elsősorban, illetve hol tudnék a háborús tevékenységeknek utána keresni? ( Magyarországon élő németekről van szó.) Úgy érzem szükségem van rá, hogy teljesen szembenézzek az igazsággal, mert abból sokat lehet tanuli, és hátha "csak" kényszer sorozottak voltak, nem pedig elborult nácik.



2021. márc. 10. 02:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ilyen tapasztalatom, de a kutatásról inkább lebeszélnélek. Van az On the spotnak egy doku sorozata, a Diktátotorok gyermekei, abból van egy rész Bettina Göringről, aki a híres német Gőring unokahúga vagy valami ilyesmi. Na ha azt végignézed - fent van a youtubeon -, akkor látod, hogy egy ilyen tudást mennyire rosszul is le lehet reagálni.
2021. márc. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
93%

Nekem van felmenőm aki a keleti fronton halt meg (tudom ez nem azt jelenti, hogy náci volt)

De van zsidó és van szlovák felmenőm is. Ez nem is ritka itt közép-Európában 2 világháború után.

Kérdésre válaszolva ha pl kiderülne, hogy a felmenőm aki a szovjeteknél esett el náci volt nem lepődnék meg. Nem esnék letargiaba sőt kíváncsi lennék a történetére.

De ehhez nem kell, hogy a leszármazottja legyek, egyszerűen nem tudom elítélni a komplett német és magyar hadsereget minden egyes besorozott embert csak mert a vezetés gonosz volt, és voltak rémtettek. Attól ezek a katonák parancsot hajtottak végre rosszabb esetben agymosottak voltak. Izraeli katona is lő, ha rűzparancsot kap.

2021. márc. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
95%

Abszolút nem érdekelne, vagy legalábbis semmiképp sem lenne miatta bűntudatom.

Nem azért mert esetleg szimpatizálok az eszmével, pusztán nem változtatna semmin az, hogy mit érzek.

Ugyan így a szovjetek leszármazottai vajon éreznek valami negatívat? Mert ők is elkövettek számtalan rémtettet, csak azt máshogy kezeli a világ. Nem fogok más esetleges bűneiért vezekelni, az én életemet ne negatív tettek határozzák meg.

Ez a kérdés is olyan mintha tudat alatt tettél volna valamit, és "szembe kell nézned vele".

Ha elborult nácik voltak mit csinálsz? Öngyilkos leszel, vagy depresszióba zuhansz, esetleg minden vagyonodat náciellenes szervezeteknek ajánlod?

Gondolom nem. Akkor meg?!

2021. márc. 10. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
96%
Attól mert besorozták, még nem biztos, hogy náci érzelmű volt. Nem volt sok választás, menni kellett. Ilyen alapon akkor minden magyar is náci volt, ha harcolt a háborúban, mivelhogy német szövetségesek voltunk.
2021. márc. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
95%
Mi az a náci sereg? Attól még, hogy a wehrmachtba besoroztak valakit, nem náci.
2021. márc. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
Nem gondolom, hogy felelősek lennénk a felmenőink bűneiért. Én legalábbis egészen biztosan az alapján ítélnélek meg, aki te vagy.
2021. márc. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi is érdekes család vagyunk, mert a dédnagypapa szolgált a honvédségben a német oldalon, de zsidó származásúak vagyunk. Az is igaz, hogy ez csak jóval később derült ki, amikor a családfát kutattuk.

Sok történetet mesélt, nincs miért szégyenkeznünk. Olyan katona volt, mint a többi, tette a dolgát. Senki se higgye, hogy akkoriban lelkiismereti okokra hivatkozva ki lehetett vonni magad ebből, rögtön falhoz állítottak.

2021. márc. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Engem sem izgatna. Akkor arra kellett bologatni hogy életben maradjon.
2021. márc. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
96%

Dedapám diszidált a háború végén. Nem igazán érdekel,hogy mi volt. Az a fontos,hogy most mi vagyok. Igaz neha kissé érzéketlen vagyok és elviekben a gének hordoznak információt a szülőktöl/nagyszülőktöl.

Igyekszem az értékrendemhez ragaszkodni..

2021. márc. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
77%

Nekem sokkal nagyobb gondjaim vannak mint neked, mert az egész családom kezéhez vér tapad!

Már 1526-ban Mohácsnál kaszabolták a szegény törököket, az egri retyerutyánkról nem is beszélve.

Aktív család lévén a keresztesháborúkban is részt vettek, fő céljuk a Szentföld visszaszerzése volt, de később az eretnekek ellen is bevetették őket.

A honfoglalás kori tetteikről nem is beszélve, a mai napig elönt a szégyen! ...nem is tudom, hogy lehet ezzel a tudattal élnem, mardos a lelkiismeret furdalás. Most búcsúzom, megyek és végzek magammal!

2021. márc. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!