Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Olyan oldalak ahol jobban...

Olyan oldalak ahol jobban utánajárhatok a családomnak?

Figyelt kérdés
Akár családfa, akár valami olyasmi oldal ahol ilyen régi cikkek vannak vagy ilyesmi. Igazából bármi érdekel ezzel kapcsolatban. Eddig nem nagyon foglalkoztatott mert nem voltam benne a témában de most egy ismerősöm miatt belekeveredtem és nagyon kiváncsi lennék “honnan” származok.
2021. márc. 17. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Familysearch.com
2021. márc. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Levéltárakban kutakodj, nincs minden fent a neten.
2021. márc. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2021. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kezdetnek ezt olvasd át, tudni fogod, hogyan indulj el:

[link]

Később ezen az oldaon egyéb segítséget is fogsz találni.


Az alap a kutatáshoz:

[link]


Sok segítséget kaphatsz több FB-csoportban is:

[link]

Vannak megyei csoportok is, abból nem tudom, melyikben vagy érintett, de a fentiben biztosan erre is találsz segítséget.

2021. márc. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Első közelítésben beszélj az idősebb rokonaiddal és ismerőseikkel, akik emlékeznek a családod múltjára. Ha gyakori családneved van, akkor hiába keresel fórumokban.

A familysearch és egyéb amerikai családfakutató oldalak a mormon egyház kezdeményezése, mert abban hisznek, hogy az elhunyt felmenőket utólag meg kell keresztelniük, hogy a túlvilágon együtt lehessenek. Ezért igyekeznek minél több felmenőt felkutatni (és megkeresztelni, az nem szempont, hog az illető vajon mit gondolt volna a mormon hitről).

2021. márc. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

#5: Ne beszélj zöldségeket! Érdekes, közel 15 éve kutatok, folyamatosan használom a FS oldalát, de még egyetlen egyszer sem környékezett meg senki, hogy meg akarnának keresztelni vagy bármi hasonló. Ismerek nálam régebbi kutatókat, ők sem említettek eddig ilyesmit.

Kb. az egyetlen olyan felület, ahol online, INGYEN kutathatod a felmenőidet, igenis ki kell használni, ha már van ilyen lehetőség. Nekik köszönhető, hogy egyáltalán digitalizálható formában elérhetőek az anyakönyvek, mivel ők végezték ezt a munkát, állami engedéllyel, szerződéssel.

2021. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dongaben ***** válasza:
Hmmm... Az idős, még élő rokonaid emlékezete segít a legtöbbet. Az egyes oldalakon csak az van, amit a fiatalabbak feltettek, így az félre is vezethet. Engem is érdekelt, hogy honnan is származik a nem éppen magyar eredetű családnevem, és egészen egy Hamburgtól 20 Km-re lévő német faluig jutottam anno a keresésben. Kiderült, hogy nem vagyok grófi család sarja, ahogy az azonos vezetéknevűek állítják, de abban a faluban "királyi" fogadtatásban volt részem, mikor megtudták, mit keresek ott...
2021. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

www.hungaricana.hu


Itt megtalálhatsz régi újságcikkeket és egyéb kiadványokat is.

2021. márc. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a 3W nem kell. hungaricana.hu
2021. márc. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!