Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki milyen DNS tesztet csinálta...

Ki milyen DNS tesztet csináltatott? Kinek mi a tapasztalata ?

Figyelt kérdés

Szeretném megtudni, hogy etnikailag milyen összetételű vagyok, de vannak fenntartásaim ezekkel a tesztekkel.

Elsősorban az adatok tárolása, hogy mennyire is védik a dolgaim, ki fér hozzá stb.

A másik pedig, hogy sokszor látok olyat mondjuk , hogy X% Kelet-Európa, nekem ez elég tág, engem inkább országokra vagy hasonló szűkebbre lebontva érdekelne. Ilyen létezik?

Kinek mi a tapasztalata ? :)

Elnézést, ha valakinek bután hangzik ez, de egyáltalán nem vagyok ebben jártas, csak annyi helyről hallom.



2021. ápr. 4. 00:29
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

nagyon jól rávilágítottál a dolog problémáira

az egész kamu, egy nagy lehúzás

amúgy is ugyan az lenne az eredményed, mint egy átlag magyarnak (valószínüleg)

2021. ápr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
Már a minta visszaküldése előtt voltam amikor kicsit utánanéztem, és többen írták hogy megrendelték a 3 legkomolyabb cégtől egy időben ugyanolyan mintával, és 3 teljesen különböző eredményeket kaptak. De nekem a fő problémám hogy tulajdonképpen fizetek érte hogy begyűjtség a dns adataimat egy adatbázisba. Az adatokat nagy eséllyel eladják különböző szervezeteknek.
2021. ápr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Adatok tárolása miatt nem félnék, kb 20x voltál vérvételen, onnan is tudnának lopni a világuralmi célokra törekedő sötét erők :D
2021. ápr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
80%

Nekem a DNS alapján több másod unokatestvéremet is megtalálták, ill. harmad és ötöd szintű unokatestvéreimből számtalan sokat, de a rokoni kapcsolatot csak kevés helyen tudtam azonosítani!

A DNS alapján 81 országban élnek (esetleg) vérrokonaim, közöttük kínai, délkelet ázsiai, afrikai, arab stb. Jellemzően balkáni 31,8%, észak- és nyugat- európai 31,2%, kelet-európai 21.6% és 1,6% dél-ázsiai DNS-t találtak bennem. Ezeknek az adatoknak a halmazszerú térképi ábrázolásának legsűrűbb része a Kárpát-medence! Családi felmenőim ismert eredetét jól támasztotta alá a DNS vizsgálat!

2021. ápr. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Nekem olyasmi jött ki kb (fejből nem tudom pontosan, és lusta vagyok megnézni) hogy 49% balkáni, tehát ez bármi lehet.

Amellett 11% ír vagy walesi, 15% finn, 14% görög vagy délolasz, 1,8% dél amerikai, a többire nem emlékszem. Viszont megnézettem édesanyámét is, és jól le lehet vezetni hogy mi jött az ő oldaláról. Nála pl 30% ír vagy walesi. És 49,9%-ban egyezik a dns-ünk.

Akiket találtam rokonokat, azokkal is vissza tudtuk fejteni hogy hol kapcsolódunk egymáshoz. Volt egy 7,9%-os egyezésem valakivel, neki a vezetékneve is ugyanaz mint nekem. Olaszországban él, nem is tudtam a létezéséről. Ez brutálisan nagy egyezésnek számít, nagyon közeli rokon. A legtöbb emberrel akit feldob, ilyen 0,4-0,6 az egyezés.

Volt egy 1,8-as, vele összeraktuk a képet, hogy a dédpapánk volt ugyanaz.

A MyHeritage-et választottam egyébként.

Attól nem félek hogy mit kezdenek a dns-emmel, nem hiszek a konteókban, és nem vagyok én valami fontos ember, csak egy a millióból.

Egyébként ha valamelyiken megcsináltatod, nem kell az összes többin is, mert csomó hasonló helyre fel lehet tölteni a már meglévő adatokat, és akkor ott is keres egyezőségeket. Plusz az egészségügyi adatokat tartom még érdekesnek, meg lehet nézni hogy milyen betegségekre lehetek hajlamos. És valóban azok a jellemző betegségek nagyrészt a családomban amiket kiírt.

2021. ápr. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem kimondottan a konteós részén aggódok, hanem nem szeretném, ha pl. mindenféle egyéb "személyreszabott" szolgáltatásokkal meg ilyenekkel nyüstölnének később az adataim alapján 😃.

Igazából főként azért érdekelne, mert tudom, hogy nem igazán stimmelne a legtöbb magyaréval ( családfailag arányaiban nagyon kevés nálunk a magyar, szinte mindenki később vándorolt be, ezeknek az arányai és összetétele érdekelne ).

2021. ápr. 4. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Volt már arra is példa, hogy műtétre váró betegeket összecseréltek, s persze mindkettő meghalt. Vagy az újszülött fiú és lány csecsemőt összecserélték. A kislány nagyija otthon vette észre, hogy fütyije van a babának. A vérmintát is összecserélhetik.

Nincs értelme. Én nemrég találtam egy 1891-es térképet, hogy hol milyen nemzetiségűek éltek a történelmi Magyarországon. Ahol én lakom, nem éltek szlovákok, mégis tudom, hogy a nagyapám részéről részben szlovák vagyok. Ha olyan formában érdekel, ahogy írod, inkább családfakutatást javaslok. Levéltárakban érdemes érdeklődni, továbbá a felmenőid vezetéknevét ki tudod keresni a neten, hogy milyen eredetű.

2021. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó :) . Mindig igyekszem utánanézni a családneveknek, de egy csomóhoz sehol nem találok "magyarázatot" ha esetleg te tudsz ilyen könyvet/oldalt, azt megköszönöm.

Egy ideje egyhelyben ácsorgok :(.

2021. ápr. 4. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!