Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Raszputyin név honnan ered?

A Raszputyin név honnan ered?

Figyelt kérdés

2021. dec. 18. 16:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
94%
Olyan mintha azt mondanád, hogy magyarázzuk meg a hasfelmetsző jack nevének eredetét anélkül, hogy a személyről beszélnénm
2021. dec. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Tevenyereggyarto ***** válasza:
82%

Megkaptad a nevének a magyarázatát. Ezt ő kapta, nem egy hétköznapi, átlagos név. Ha mondatba kellene foglalnom az eddigiek alapján a neve jelentését akkor valahogy úgy hangzana ,hogy “nagy bottal áldotta meg az Isten, mégsem élt keresztényi életet”.


Plusz pont a hasfelmetsző Jack-es példára. Szerintem nagyon találó hasonlat.

2021. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Én azt hittem, hogy a Raszputyin egy ritka vezetéknév. Esküszöm.
2021. dec. 18. 22:13
 14/24 A kérdező kommentje:
Vagy hogy valamilyen vezetéknévnek a gúnyos verziója.
2021. dec. 18. 22:14
 15/24 anonim ***** válasza:
65%
Orosz
2021. dec. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%

Szóval belenéztem a Wikipédiába, és ott a többi ideírt rész mellett

többek között ez a mondat is található:

'A „Raszputyin” név találgatásokra ad okot, mivel az eredete megoldatlan. "

2021. dec. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
vakvarnyú, még mindig nem Grigorij Jefimovics Raszputyinról van szó, hanem magáról a névről. :D És ahhoz képest, hogy a wiki szerint megoldatlan a szó eredete, itt határozottan ki lett fejtve, hogy a Raszputyin az ő gúnyneve, szóval akkor mégiscsak tudjuk az eredetét.
2021. dec. 23. 15:58
 18/24 Tevenyereggyarto ***** válasza:
91%
Inkább úgy fogalmaznék ,hogy bizonytalan a név igazi eredete (talán nem is egyetlen forrásból származik) de vannak igen jó ötletek rá, amiket itt le is írtak.
2021. dec. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
78%

Igen kérdező, értettem, hogy nem konkrétan róla beszélsz, hanem a név eredetéről.

Tevenyereggyártónak is igaza van, hogy vannak ötletek, de tényleg bizonytalan maga a név eredete. Tulajdonképpen szerintem azt sem tudni, hogy pontosan hányan viselték ezt a nevet.

Kicsit keresgéltem a neten, mert most már engem is érdekel a téma.:)


Pesten van az Orosz Kulturális központ lehet, hogy még itt is kapnál valamiféle választ. Andrássy út. 120. tel.:(06 1) 332 2154

2021. dec. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
94%

Azért szegény központot ne zaklassuk ezzel :D

Nekem volt szerencsém Igor Raszputyin nevű ismerőshöz, és nem csak ő viseli ezt a vezetéknevet, hanem sok ezer másik orosz/ukrán ember is mert ez nem egy egyedi vicces ragadványnév, hanem egy LÉTEZŐ vezetéknév. A “nagy bothoz” pedig semmi köze, a raszputye kb. útelágazást jelent, az -in pedig alapvetően egy birtokjel, amit gyakran kapnak vezetéknevek is képzéskor, pl. Sztálin, Puskin, Onyegin. Melléknévként jelenthet kóbort is, azt nem tudom megmondani hogy maga a vezetéknév az útelágazásnál élő emberekre utalt, vagy arra hogy mintegy átvitt értelemben is “útról” letérő, nem feltétlen egyenes, kóborló emberről volt szó amikor valakire ezt a vezetéknevet aggatták, mert van egy ilyen árnyalata is.

2022. jan. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!