Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Joanelli vezetéknév milyen...

A Joanelli vezetéknév milyen eredetű? Olasz?

Figyelt kérdés

Valószínűleg magyarosított név, tehát ebben a formában nagyon kevés információ áll róla rendelkezésre.

Az olasz Giovanelli vezetéknév, ami a legjobban hasonlít rá.



2022. jan. 5. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
2022. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2022. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, jól sejted. Találtam egy 17. századi, Giovanelli nevezetű bárói családot. Ők a mai Észak-Olaszországból, Dél-Tirolból származnak, ami akkoriban osztrák fennhatóság alá tartozott.


[link]


"Régi czímerük beszélő: két testszínű ikerfiú egy vitorlás sajkában hullámzó tengeren: giovani gemelli, giovanelli, mely név latinosan Joanelly alakban is iratott."


A család egyik, magyarországi, ill. lengyelországi területekre szakadt sarja volt például báró Joanelli Szilveszter (1631 - 1685), aki a feljegyzések szerint a nevét Joannelly Szilveszter, Giovanelli Szilveszter, Giovanelli Sylvester alakban is használta.


[link]

[link]

[link]

2022. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az... Megjegyzem, mi értelme ennek hogy belinkelgetünk mindig google kereséseket, mert kismillio nevet felteszel.
2022. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4: ??? - Ez az első vezetékneves kérdés, amit valaha feltettem. 🤷‍♀️

Nem lehetek az, akire gondolsz.

2022. jan. 5. 18:45
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Mindig ezt írja. :D :D
2022. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6: Nem szállok vitába senkivel, nem kell készpénznek venni mindent, de biztosíthatlak, hogy TÉNYLEG nem én vagyok a “névfétises” gyerek, akinek halál egyértelmű, magyaros hangzású nevek eredete is fejtörést okoz, és kényszert érez arra, hogy megerősítsék benne.

Ez VALÓS kérdés.

És tényleg nem egyezem azzal a személlyel.

2022. jan. 5. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!