Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyik internetes családfa...

Melyik internetes családfa kutató webhelyen sikerült felkutatni a családfádat?

Figyelt kérdés
Jelenleg az ingyenes MyHeritage-en probalkozom de nem talal senkit a felmenoim kozul, kerdesem egyik celja hogy egyaltalan mukodnek-e az ilyen weboldalak, es ha igen, akkor melyikek azok.
2022. jan. 9. 16:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Nem, ezek nem alkalmasak az ösök felkutatására.
2022. jan. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekem sem talált senkit sem azokról az oldalakról amiket pl itt javasoltak. Szóval én hagytam, mert már sok mindent ki próbáltam, de ha nem hát nem.
2022. jan. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
A MH kutatásra nem annyira alkalmas. A Familysearch-ön keresd a felmenőid anyakönyvi bejegyzéseit, az ráadásul ingyenes, a MH-dzsel ellentétben.
2022. jan. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

#2: Meg kell tanulni használni az oldalakat. Sokan attól várják a csodát, hogy beírják az oldal keresőjébe a keresett nevet, aztán csodálkoznak, hogy vagy nem talál senkit vagy millió találatot hoz. A FS-ön pl. az indexált adatokat csak mankónak érdemes használni, ha valaki valóban kutatni akar, akkor az anyakönyvek lapozgatását nem lehet megúszni.

Érdemes tájékozódni, hogy vannak pl. olyan területek, amelyeknek az anyakönyveti nem vették mikrofilmre annak idején (pl. Pest megye), ezért azok online nem kutathatók. Viszont el lehet menni a levéltárba, és az érvényes korlátozások mellett a házassági és halotti anyakönyvek lapothatók, átnézhetők.

2022. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy a kutatás megkezdése előtt tájékozódni a lehetőségekről a kutatás menetéről pl. innen is lehet: [link]

(#3. és 4. voltam)

2022. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

Familysearch. come


Itt keresgélj, rengeteg az anyakönyvi kivonat! Családfát meg magadnak kell felépíteni!

2022. jan. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
#6: Anyakönyvek, nem kivonatok. Nagyon nem ugyanaz a kettő. Először pedig tájékozódni kell, hogy amit keres, azt hol találja meg, mert nem biztos, hogy helyben anyakönyvezték.
2022. jan. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

A Familysearch, 1895-től visszamenőleg.

A 20. Századi adatokat pedig a történelmi egyházak fizetéses oldalain sikerült megtalálnom.

2022. jan. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Gondolom olyan pontoz le, aki még életében nem kutatott vagy max. most kezdte és azt hiszi, nála a bölcsek köve.

A Familyserchön fent van az állami anyakönyvek egy jókora része is (1895.10.01-jétől). Merthogy akkor már az volt a kötelező, a felekezeti anakönyvekben nem feltélenül lesz benne minden adat, és még fizetni is kell érte. Ráadásul csak a római katolikusoknál van leginkább ilyen, református (stb.) anyakönyvek online kutatására az 1895. utáni időkből nemigen van lehetőség.

Rengeteg lehetőség van tájékozódni, hogy melyik település anyakönyveit hol vezették. Akár az egyházit 1895. előtt, felekezetenként, akár az államit.

Pl. itt még az esetleges változásokat is lehet követni: [link]

Meg lehet nézni, hogy nem semmisült-e meg esetleg a keresett dokumentum: [link]


És még kismillió tájékozódási lehetőség van, amikről pl. a fentebb linkelt MACSE oldalon lehet is olvasni. De nyilván egy kezdő jobban tudja, mint aki 15 éve kutat folyamatosan és éppen települési családkönyv összeállítását csinálja.

2022. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Közben látom, járt erre olyan is, aki tisztában van a lehetőségekkel és/vagy szívesen veszi a hasznos segítséget. Így a #9 válaszom csak annak a 86%-osnak szól, aki a 3-4-5. hsz.- lepontozta. (mikor a 9.-est elkezdtem írni, még nagyon le voltak pontozva.
2022. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!