Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan kezdjek neki a családfa...

Hogyan kezdjek neki a családfa kutatásához?

Figyelt kérdés

Szeretnék visszamenni és kicsit jobban megismerni a felmenőimet.


Tudom, nem egyszerű feladat. Hogyan álljak neki? Sosem csináltam még ilyet.



2022. febr. 25. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
ONline érdemes nekiállni, van rengeteg oldal ahol lehet kutakodni feltöltött dokumentumok stb alapján akár.
2022. febr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Először a rokonsággal kezdeném. Nagymamám pontosan ismeri a családfánkat, egészen visszamenőleg pár generációt, születési dátumokkal és lakhellyel együtt. Én meg szépen feljegyzeteltem. A többit már könnyebb kideríteni.
2022. febr. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Érdekességként el elvégeztem az otthoni DNS mintás történet ( myheritage ), rengeteg 3-4 unokatestvért kiadott a világ minden pontjáról, meg persze egy csomó magyart is, de senkit sem ismerek, de számomra tök izgalmas volt hogy mennyire elszórtan élnek őseim leszármazottai.

Lehet egyszer ráveszem magam és írok pár embernek.

A DNS minta alapján nagyjából kiszámolta hogy milyen származású vagyok.

Hogy jobban higyjek a dolognak megcsináltuk ezt édesanyámmal, és egyből jelzett is hogy 49,8%ban közös a DNS.

Ha van erre pár tízezer forintod érdekes lehet.

Vannak családfa kutatók több százezer forintért, én arra nem áldoztam és nem is fogok.

2022. febr. 26. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Először kérdezz körbe a rokonságban, elsősorban nevek, születési és halálozási évszámok és helyek érdekelnek. Ha ezeket begyűjtötted, akkor a familysearch.com oldalon folytathatod a munkát. Időigényes, mert sok anyakönyv nem kereshető, csak böngészhető, így sok idő megtalálni valakit.

Illetve kell hozzá mázli is: ha a családod keveset vándorolt, nincs tucatnevük, illetve a hely, ahol éltek jól dokumentált, akkor jók az esélyeid. De simán lehet, hogy az adott faluból nem találsz semmilyen anyakönyvet.

Nekem is van ág, amin az 1700-as évekig eljutottan, van amin rögtön az elején elakadtam.


Ezt kiegészítheted temetőlátogatásokkal.

2022. febr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Temetőben kezdtem, illetve ott jött az egész családfázás ötlete. Anyut kivittem kocsival, segítettem neki rendezgetni a sírokat, az ő nagyszülei sőt dédszülei sírját is. Aztán lefényképeztem a sírköveket, ahol már csak a vésés látszott, ott jegyzeteltem évszámokat. Utána jött a családfa kutatás ötlete. A neten folytattam tovább anyakönyvekben.
2022. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis gyorstalpalót javsolnék, itt találsz jó tanácsokat, hasznos ötleteket: [link]
2022. febr. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
26%
menj az erdőbe
2022. márc. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!