Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan lehet megküzdeni...

Hogyan lehet megküzdeni azzal, ha valamelyik felmenőm erőszakszervezet tagja volt?

Figyelt kérdés

Egyik dédapámról eddig is tudtam, hogy régen a BM állományában volt. Nem rég találtam egy olyan cikket, amiben azt írták, 56 után beállt a munkásőrségbe. Arról nem tudok biztosan, ölt e embert.


Hogyan küzdjek meg ezzel? Csináljak látványos bűnbánást, mint Toroczkai? Vagy egyszerűen álljak be a Fidesz soraiba, és akkor meg van bocsátva? Mert ha én lennék Orbán Viktor kihívója, ezzel a hírrel biztosan tele lenne a kormánypárti sajtó.


2022. márc. 18. 10:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Kit érdekel? Nem tehet senki a családjáról.Te magadért felelsz, te meg elilítéled ezt.Akkor semmi gond.
2022. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
az az ő dolga volt, neked semmi felelősséged nincs ebben nyilván
2022. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Miért kellene ezzel "megküzdened"? Az én apám meg párttitkár volt, soha senki nem vetette a szemére, nekem sem emlegetik soha, mert rendes ember volt, akinek tudott segített.
2022. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Ősödért nem tartozol felelősséggel, még akkor sem, ha netán hátrány ér miatta.

(Kedves Vezetőnk KISz titkár, apja párttitkár volt az átkosban, figyeljed meg, közvetlen környezetében hányan vannak még ilyenek.)

2022. márc. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

(Kedves Vezetőnk KISz titkár, apja párttitkár volt az átkosban, figyeljed meg, közvetlen környezetében hányan vannak még ilyenek.)


Hát, igen... ;-)))


"Vagy egyszerűen álljak be a Fidesz soraiba...." Ez jó! :-o

2022. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Le se szrnám, attól még, hogy ő szr ember volt, nekem semmi közöm az ő büneihez.
2022. márc. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem igazán értem mi megküzdenivalód van ezzel....
2022. márc. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Miért, politikai pályára készülsz? Ha csak nem valami magas polcra, senkit nem érdekel a felmenőd
2022. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
"Csináljak látványos bűnbánást, mint Toroczkai?" Erről tudnál valamit mesélni milyen bűnbánás volt? Vagy kavarsz vagy ne haragudj de olyan a kérdésed mint egy gyereké. Több sebből vérzik, ahogy kevered be a politikát, de játszuk el, hogy komoly. Ugyan mond már el egy személynek mi köze van egy több generációval ezelőtt történt ember döntéseihez? Hogy tudnál felelni érte? Biztos, hogy rossz ember volt? Biztos ha ölt akkor akit megölt jó ember volt, vagy egy sorozat erőszaktevő? Esetleg azért volt ott, hogy embereknek segitsen könnyebbé tenni a helyzetét? Vagy a saját családját védte ezzel? Változtat valamin? Egyedül csak Isten itélkezhet mások felett, te se , én se. Csak a saját tetteidért kell vállalnod a felelőséget.
2022. márc. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9-es: Toroczkai Wittner Máriának csinálta a vezeklést, mert dédapja Tutsek Gusztáv 56-os vérbíró.
2022. márc. 18. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!