Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egyszerűsìtett honosìtàshoz...

Egyszerűsìtett honosìtàshoz honnan szerezhetek be magyar felmenőket igazolò okiratot?

Figyelt kérdés
Ukrajnàban, Beregszàszban èlek. Nincs itthon semmi hasznàlhatò, csak mùlt èvszàzad eleji adàs-vèteli szerződèsek. Merre indulhatnèk el a szüksèges dokumentumok utàn?

2022. máj. 12. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid-nagyszüleid születési anyakönyvi kivonatát vagy a halotti bizonyítványukat, mindkettőn látszik, ha magyar a név.
2022. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz meg olyat, aki már végigcsinálta ezt az eljárást. Én olyat hallottam, hogy a felmenők lakóhelye szerinti egyházi anyakönyv alapján a pap ad igazolást.
2022. máj. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
Mennyire távoli felmenők voltak?
2022. máj. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szèpen a vàlaszokat, amik picivel közelebb visznek a megoldàshoz. Mivel a környezetemben nincs olyan -a munkàmbòl kifolyòlag elèg elszigetelten èlek sajnos-, aki vègigcsinàlta ezt a folyamatot, azèrt èrdeklődöm itt. Összes nagyszülőm a csehszlovàk idők alatt született a 20-as èvek derekàn, ès bàr mindannyian magyarok voltak -a nevükből is evidens-, nem maradt utànuk olyan dokumentum, amivel ezt igazolni tudnàm. Sőt, 1 szemèlyi igazolvàny fènymàsolatàn, meg apai nagyszüleim iskolai bizonyìtvànyain-ez is csehek alatti- kìvül nem is maradt semmi utànuk. Dèdnagyapàmnak van meg a szemèlyije, de pechemre ez is a csehszlovàk hatòsàgok àltal lett kiàllìtva 1920-ban. Viszont èpp most nèzegettem, ès ràjöttem, hogy ez bizonyìtja, hogy 1877-ben született Beregszàszban -hisz vilàgosan magyarul is fel van rajta tüntetve-, tehàt a helyből ès az időpontbòl kiindulva egyèrtelmű, hogy magyar àllampolgàrkènt làtta meg a napvilàgot. Ez vajon nem volna elèg? Bàr akkor is kell vmi -gondolom-, amivel bizonyìtani tudom, hogy a dèdunokàja vagyok. Igen, olyasmit èn is olvastam/hallottam, hogy egyhàzi igazolàs is jò lehet, ès ez a bizonyos Dèdnagyapàm reformàtus volt, mèg a szemèlyi igazolvànyàn is fel van tüntetve. Vajon vissza tudnak itt "àsni" olyan règi korokig. Ugyanakkor, ha ennyi elèg lenne, akkor Nagyapàm jòvoltàbòl is kèrhetnèk ìgy segìtsèget, mert ő is reformàtus volt. (Tènyleg ebben olyan szemèly tudna tanàcsot adni, aki ezt màr ezen a mòdon vègigcsinàlta.) Jobb ötlet hìjàn azt hiszem, errefelè fogok elindulni.


Amùgy màsik Nagyapàm rèszèről van egy magyar hatòsàgok àltal kiàllìtott kàrpòtlàsi hatàrozat a birtokomban, mert anno szovjet munkatàborba hurcoltàk. Èn ùgy tudtam netes forràsok alapjàn, hogy az is jò, de nemrègiben egy bennfentesnek vèlt szemèly azt nem javasolta. Teljesen azèrt nem vagyok ròla meggyőződve, hogy hihetek-e neki.

2022. máj. 13. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!