Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Örömszülő nyilvántartás...

Örömszülő nyilvántartás létezik valahol?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy alapból az örömszülők az a mennyasszony anyja és apja, de ha jól tudom, akkor a mennyasszony ismerőst is felkérhet az örömszülő helyére, ha például az apja/anyja elhunyt már vagy rosszban van vele és nem jelenik meg.


A kérdés, hogy valahol nyilván van ez tartva, hogy az esküvőn kik voltak az örömszülők? A mama esküvőjén nem volt jelen az édesapja és mást kértek fel rá, de nem emlékszik rá, hogy pontosan kit (rossz már a memóriája) és ezt szerezném visszanyomozni valahogy.


Egyébként amikor mást kérnek fel örömszülő szerepére, akkor az csak rokon lehet vagy bármilyen ismerős? Már az is sokat segítene, ha le tudnám szűkíteni a szóba jöhetők listáját.



2022. júl. 18. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez maximum hagyomány, de hogy hivatalosan sehol nem tartják nyilván, az hétszentség.
2022. júl. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Hát megint tanultam valamit.

Örömszülőt választani, érdekes.

2022. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Biztos nincs ilyen. max. rokonakt kérdezhetsz, hátha emlékszik valaki.
2022. júl. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bárki lehet, márha valaki fel akar kérni valakit. Ez nem egy hivatalos dolog, akár a kutyád is lehet az.
2022. júl. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen.
2022. júl. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Miért lenne nyilvántartva? A barátaidat sem tartják nyilván.
2022. júl. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam mivel tisztség, ezért nyilván lesz tartva valahol. 😅
2022. júl. 18. 19:08
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem tisztség, csak a hagyomány szerint így hívják a menyasszony szüleit. Semmilyen hivatalos vonatkozása nincs, ha a menyasszony szülei már nem élnek, vagy valamiért nem hívja meg őket az esküvőre, akkor nincsenek ott örömszülők, és kész. Ezek szerint vannak olyan vidékek, ahol ilyen esetben szokás "helyettest" választani? Erről még soha nem hallottam.
2022. júl. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem tisztség ez.
2022. júl. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
27%
Akkor te már nagykorú vagy és családalapítasra készülsz. Nem sértésből, de ha ennyire el vagy veszve a világban és ilyen ostobaságokkal foglalkozol, akkor meg várjal kicsit a gyerekvállalással mert a gyereknek felnőttre van szüksége hogy testileg-lelkileg egészséges legyen.
2022. júl. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!