Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ki nekem a kereszttestvérem...

Ki nekem a kereszttestvérem gyereke? (anyám testvére a keresztanyám)

Figyelt kérdés
2022. júl. 19. 13:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nénikéd a keresztanyád, akkor az, akit te kereszttestvérnek hívsz valójában az unokatestvéred.

Az ő gyereke az "unokatestvérem fia / lánya" szóval írható le.

De ha nincs a beszédben jelentősége akkor én csak unokaöcsém vagy unokahúgomként hivatkozok rájuk.(dacára a távolabbi rokonságnak)

Ha valakit nagyon érdekel, akkor megmondom, hogy Ági unokatesóm nagyobbik fia, de nem sok mindenkit érdekel.

2022. júl. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Kekcsi ***** válasza:
100%
Nem minden rokonsági foknak van saját neve. Ha lenne, akkor nem használnánk, és elfelejtenénk, és nem lenne. Az én magyar nyelvváltozatomban egyáltalán nincs olyan szó, hogy kereszttestvér. De tudom értelmezni, mert mi más lehetne, mint a keresztszülő gyereke. Szóval ennek megfelelően kitalálhatnám, hogy keresztunokahúgom vagy keresztunokaöcsém. Amit hallva minden magyar ember csak annyit mondana, hogy az micsoda. És ugyanúgy magyaráznom kéne, hogy mire gondolok, mintha eleve a magyarázással kezdtem volna, hülye szavak alkotása helyett. Nem nyernék vele.
2022. júl. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
A korábbiak már jól leírták, még annyit, hogy ez a gyermek és majd a te gyereked (ha lesz) másodfokú unokatestvérek lesznek.
2022. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!