Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Régen hagyomány volt a naplóírás?

Régen hagyomány volt a naplóírás?

Figyelt kérdés
Elhunyt mama szekrényének mélyébe rejtve találtunk naplókat, amiket ő maga írt. A másik a dédié volt. Viszont volt még ott három másik is, amibe számunkra idegen nevek voltak írva. Vajon kié lehet és hogyan került hozzájuk? Megpróbáltunk beleolvasni, de az a helyzet, hogy annyira macskakaparás az egész, hogy alig tudunk belőle egy-két mondatot elolvasni.

2022. júl. 28. 21:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
99%
Sokan írtak naplót, ahogy manapság is. Igaz, ma már elektronikus formában is csinálják ezt.
2022. júl. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk apám írt naplót a bátyám születésétől. Aztán a bátyám folytatta magának. Sérelmeztem, hogy nekem már nem csináltak ilyet.

Nagybátyám is írt naplót. Sok, családunkkal kapcsolatos információt tartalmazott.

2022. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
93%

Gyakoribb szokás volt.

Hű, kérdező, érdemes lenne futni egy kört valami restaurátornál, ha úgy gondoljátok. Felbecsülhetetlen értékű az információ, ami benne van. A felmenők életének, gondolatainak megörökítése.

2022. júl. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Régen talán azért írtak többen naplót, mert ahhoz nyugodt élettempó kell, hogy nap végén mindig legyen még időd és erőd összefoglalni a naplód számára az aznapi történéseket.
2022. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
24%
Én inkább úgy mondanám, nem pazarolták az idejüket felesleges dolgokra. Mint én a gép előtt ülve...
2022. júl. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Elrakjuk őket emlékbe, csak az a három napló idegesít nagyon, hogy nem tudjuk kié lehetett. Ha sikerülne felkutatni a családot, akkor visszaadnánk nekik. Gondolom kölcsönadni nem volt ilyet szokás, mert ezek személyes írások, amikbe másnak nem illett beleolvasnia. Akkor viszont logikusan következik, hogy "kölcsönvették" (ellopták)???


Egyébként az eleje az tényleg érdekes, személyes gondolatokról és eseményekről vannak benne feljegyzések, de aztán megunhatták az írást, mert a napló végén már csak dátumok és fő események vannak feljegyezve táblázatszerűen. A dédié más, az egyszercsak abbamaradt, betelt. Folytatást nem találtunk neki. A maradék három is csak úgy abbamarad, de még vannak benne üres lapok. Olyan mintha elvesztették volna a naplókat, gondolom ekkor kerülhetett mamáénkhoz.

2022. júl. 28. 22:35
 7/25 A kérdező kommentje:
Egyébként az hogy van, hogy mindegyik napló nőé volt? Férfiaknál nem volt szokás a naplóírás? A nők írtak a férjük helyett is?
2022. júl. 28. 22:37
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
naplót értelmetlen lenne lopni, és ennyire személyes, intim dolgot biztosan nem adtak kölcsön.. Valószínűbbnek tarom hogy öröklődött, ők meg az elhunyt iránti tiszteletből megőrizték a a naplókat, és vele a gondolataikat.
2022. júl. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
42%
Egyszerűen ez női dolog. Szerintem ez nem vaktotoztt. A férfiak gyakorlatiasabbak, nem rágódnak a dolgokon, mennek előre.
2022. júl. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%
Biztosan nem női dolog, azért jó pár híres férfi naplója is fennmaradt.
2022. júl. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!