Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Feltétlenül zsidó származásra...

Feltétlenül zsidó származásra utaló vezetéknév a Naftali, az Ascher és a Manassze?

Figyelt kérdés

A zsidó nevek általában német hangzásúak, mégis hallottam többször, hogy az ilyen vezetéknevű emberek borítékolhatóan zsidók.


Akkor most ezek milyen eredetűek? Feltétlenül zsidó?



2022. okt. 16. 00:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
7-es! Mária Terézia kötelezte a zsidókat, hogy válasszanak maguknak vezetéknevet, hogy azonosíthatók legyenek.
2022. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

"Illene ismerni a bibliát? Mégis mi a haláláért?"

Pl mert része az egyetemes kultúrának és mert rengeteg bölcsesség van benne. Amúgy meg tudom mondani, hogy mi az akárhányadik nemesgáz, de ez nem zárja ki a Biblia ismeretét. Elárulom, a differenciálegyenletek megoldása SEM.

2022. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

#5 jól tudja, Aser és Naftali tényleg Jákob fiai, Manassze jákob fiának, Józsefnek egyik fia. Szóval ezek õsi héber nevek.

Egyébként szerintem is II. József kötelezte a zsidókat a német vezetéknév fevételére. Persze, nem minden német hangzású név zsidóé, viszont pl nekem egy öreg (1910-es években született) zsidó mondta, hogy a Deutsch az biztos, hogy zsidó.

2022. okt. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Illene ismerni a bibliát? Mégis mi a haláláért?"


Mert rengeteg olyan műalkotás alapja, aminek az ismerete nélkül nem érted az európai kultúrát. Full ateista vagyok egyébként, de ezt még én is elismerem. Ez nem jelenti azt, hogy a periódusos rendszer nem fontos.

5-ös voltam

2022. okt. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%
Ezekről a nevekről ordít hogy zsidó nevek.
2022. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
80%
15, azért jegyezzük meg, hogy a Mózesrõl és Áronról is "ordít", mégis Erdélyben sok nem zsidó viseli és visel más bibliai neveket is.
2022. okt. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Vagy ezek zsidó törzsek nevei?


Azt tudom, hogy a Lévi, a Kohén, a Benjámin és a Júda egyértelműen az.

2022. okt. 17. 15:12
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
16 Az Erzsébetről és a Józsefről a Máriákon át használják ezeket a neveket Magyarországon is, külföldön is, nem csak Erdélyben. Senki nem mondta hogy a zsidó neveket csak zsidók használják. Bibliai névként is lehet rájuk hagyatkozni, de nem csak a Bibliában vannak jelen, hanem a Tórában és a Koránban is. Mellesleg, a Bibliában más népek nevei is felbukkannak, szóval a zsidó név pontosabb megfogalmazás.
2022. okt. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

18, "nem csak a Bibliában vannak jelen, hanem a Tórában és a Koránban is"

A Tóra a Biblia elsõ öt könyve, Mózes öt könyve.

+++

17 kérdező "Vagy ezek zsidó törzsek nevei?"

Igen, Jákob fiainak nevei a törzsek nevei. József kivételével, helyette két fiának neve egy-egy törzs neve.

"Azt tudom, hogy a Lévi, a Kohén, a Benjámin és a Júda egyértelműen az."

Majdnem jól tudod: a Kohén az nem törzs neve, kohén = (héberül) pap.

2022. okt. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

#19.

A kohénok Áron utódai. Nem?

2022. okt. 17. 19:16
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!