Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elképzelhető, hogy az egyik...

Elképzelhető, hogy az egyik ősöm zsidó volt, és erről egy élő családtagom sem tud?

Figyelt kérdés

A német eredetű családnevünket a dédnagyapám magyarosította a 20. század elején. Az előző generációk (köztük az ő testvérei is) még ezt a nevet viselték.

Tősgyökeres római katolikus(nak tűnő) családról van szó egyébként, akik ezt nem győzik hangoztatni. A dédapám még akkor is elverte az összes gyerekét a templomig, amikor ehhez senkinek nem volt bátorsága a rendszer miatt.

A nagypapám 90 éves nővére tudja a legtöbb információt az idősek közül, akik még élnek.

Elmondása szerint a dédapám dédapja “a Máramarosból” jött ide egy testvérével együtt, ami ugye most már Románia.

Családfakutató oldalakra beírtam a német családnevet és ezt a régiót… és CSAK ÉS KIZÁRÓLAG zsidó származású embereket adott ki ilyen névvel ezen a területen.

Elég nehéz kibogozni a családfát, mert minden testvérnek rengeteg gyereke született, és az összes családban szinte kivétel nélkül az elmúlt egy évezred leggyakoribb férfi keresztnevei fordulnak elő.

Akiket Romániában találtam, sokkal zsidósabb nevűek, a dédnagyapám dédnagyapjának szüleiről pedig egyelőre semmilyen adatot nem találtam, ami pontot tenne ennek a végére, így a kutatást is nehéz most folytatni.

Úgy tűnik, ha ez igaz, a családnak ezt a származási tényét olyannyira titokban tartották, hogy talán senki nem tudott róla. Akik jelenleg élnek, szerintem halvány fogalmuk sincs róla. Ha felhoznám nekik, kiröhögnének és teljesen hülyének néznének.

Ez az ősöm szándékosan vágta el magát a zsidó hagyományaitól, és úgy döntött volna, hogy a múltjáról és a származásáról még a gyerekeinek, unokáinak sem ad tovább semmit?

Feltehetőleg az 1700-as évek közepén születhetett, de akkor még Hitlernek és az antiszemitizmusnak híre-hamva nem volt. Mi lehetett ennek az oka?

Vagy ez az egész tényleg véletlen egybeesés lenne?



2022. okt. 22. 16:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
24%
Jah, persze. Biztos nem fogja a bokáig lenőtt füleit és gülü szemeit örökölni az apjának, lol. Hagyjuk már.
2022. okt. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!