Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Baracskai vezetéknévnek...

Baracskai vezetéknévnek eredetéről információkat megosztanátok?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Baracskárol származó,vagy ott élő.
2010. szept. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ezt én is gondoltam, de mi az eredete, története ilyenek. kérlek ne azt mond h börtön töltelék....
2010. szept. 30. 13:05
 3/7 Bocipók ***** válasza:

Nem értem, hogy mit nem értesz.

Az -i végződésű magyar nevek általában származást jelölnek.

Tehát Baracskaiak a felmenőid. Ennyi.

2010. szept. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Képzelj el egy beszélgetést,teszem azt katonák között mondjuk az 1848-as Szabadságharc idején valahol a Tiszántúlon,egy táborban!

-Hol van az a Laci gyerek?

-Melyik?

-Az a baracskai deák!

Így ráragadhatott a Baracskai jelző majd utódjainál(pláne ha nem élte túl valamelyik csatát,de egy szegedi leányzóval összeboronálódott előtte, és gyermeket hoztak össze a futó kaland során) már vezetéknév lett belőle,mert az anyuka csak annyit tudott a holt szerelméről, hogy az Baracskáról a Laci.

Akár így is történhetett!

2010. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ez mind szép és jó, de vki konkrétumot nem tud mondani?
2010. szept. 30. 14:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Konkrétumot azért nem lehet írni, mert nem tudjuk, hogy ki vagy, meg a családodat sem ismerjük, ahogy a felmenőidet sem.


Baracska egy nemzetség volt egyébként. Valszeg a fejér megyei település is tőlük, vagy róluk kapta a nevét. Lehettek innen származó nemesek, vagy később egy erről a településről származó személy, esetleg egy felvett családnév, valamilyen más nemzetre utaló korábbi családnévből konvertált erre. Bauer, Baron stb családnévből könnyen lesz Baracskai, ha valaki meg akarja változtatni a nevét. Márpedig magyarországon tömegek(!) magyarítottak! Persze lehet, hogy több évszázada viseli az adott család ezt a nevet... ezért írtam az elején, hogy mi nem tudhatjuk.

2010. szept. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem így hívták ükanyámat.
2010. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!