Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Melyik a vej? Nő lányának a...

Melyik a vej? Nő lányának a férje, vagy férfi lányának a férje, vagy valaki lányának a férje? (Valaki=uniszex.)

Figyelt kérdés

Sokak szerint nő lányának férje.

Férfi lányának a férje kije neki?



2023. jan. 13. 03:14
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
A nőnemű gyerek házastársának férje. Itt tehát vonatkozik visszafelé az anyósra és apósra is, nemtől függetlenül.
2023. jan. 13. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Lánygerek megházasodik egy férjezettel? :)
2023. jan. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Anyósnak adósnak van veje. Tehát az én vejem a lányon férje akár férfi akár nő vagyok
2023. jan. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Nincs ez nemhez kötve.
2023. jan. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
A 2es komment az első kommentet csavarja ki.
2023. jan. 13. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is a szó, amit keresel: vő


Másrészt meg arra gondolsz, hogy esetleg csak anya vagy apa utalhat így a lányának a férjére? Nem, ilyen megkötés nincs.

2023. jan. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne egy lányom/fiam, akinek lenne egy férje, élettársa, utalhatnék rá vejemként, habár nagyon nem szimpi ez a szó:) Az mindegy, hogy én vagyok a gyerek anyja, vagy apja, az illető akkor is vejemnek tekinthető.
2023. jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Vőnek, azaz a TE vejednek a lánygyermeked férjét hívod, a klasszikus értelemben, eredeti jelentésben.

Ha pedig a jelenkort nézzük, akkor szerintem a (teljesen mindegy, milyen nemű) gyermeked férfi házastársa a vejed, szóval ha a fiadnak férje lesz, az is a vejed, meg ha a lányodnak férje lesz, az is a vejed, meg ha a nembináris/egyéb gyerekednek is férje lesz, az is a vejed.

2023. jan. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2023. jan. 15. 00:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!