Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Származás kutatáshoz melyik...

Származás kutatáshoz melyik céget ajánljátok?

Figyelt kérdés
Én a MyHeritage-et és a 23andMe-t ismerem. Ezek közül melyik a pontosabb? Vagy tudtok ezeknél jobbat?

2023. jan. 28. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
18%
Egyik sem ér semmit sem. Max Amerikában érdekes, azoknak akiknek fogalma sincs arról honnan vándoroltak be az ősei: de egy magyarnak semmi olyat nem fog mondani amit az nem tud. Pénzkidobás.
2023. jan. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%
Familysearch
2023. jan. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%
Ha ki akarod dobni az ablakon a pénzed olyan infóért amit már úgyis tudsz, akármelyiket.
2023. jan. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kár volt lepontozni az 1 és 3-as hozzászólót, mert sajnos igaza van. Én a MyHerritage-n kezdtem, persze a már tudott adatokat vittem fel. Sorban adta be az egyezéseket. Úgy 2 napig. Aztán hiába kattintottam rá az egyezésre, csak azt írta ki, hogy fizessek elő. Mivel van ingyenes, 10 napos próbaidőszak, amit bankkártyával lehet aktiválni, gondoltam kipróbálom, legalább tudom, hogy érdemes-e előfizetni? Hát nem érdemes. Az egyezéseket más oldalakról adja be, ahol már esetleg valaki kutatott hasonló személy után. A reklámozott adatmennyiség 90%-a amerikai, 10% egyéb, magyar jóformán nincs is. Tehát konkrétan nem tudsz kutatni ott, csak más oldalról ''belopja'' az adatokat. Utána találtam a FamilySearch-re, ahol valóban lehet kutatni és ingyenes. Ami érdekes volt, ahogy gyarapodott a családfa, úgy jött egyre gyakrabban értesítés a MyHerritage-ről, hogy egyezést találtak. Na, be is léptem, mert még tartott a 10 napos próbaidőszak és meglepve láttam, hogy azokat ''találta meg'', amiket én vittem fel a FamilySearch-re. Erről-ennyit. A meglepetés igazából akkor ért, amikor letelt a 10 napos próbaidőszak és lazán leemeltek 60 ezer Ft-ot a bankkártyámról, mint 1 éves előfizetést. Nem ám értesítettek, hogy lejárt az ingyenes, meghosszabbíthatom jó pénzért egy évre... No comment. Igencsak elborult reklamációmra visszakaptam a pénzt. Többet be se léptem a MyHerritage-re, magam kutattam a FamilySearch-en és már csak mosolyogva töröltem, ha minden kikutatott személy után lelkendezve jött a mail a MyHerritage-től, hogy megtalálták az FS-en, amit keresek :D

Viszont, ha ügyes vagy, akkor szép eredményeket érhetsz el ott, teljesen ingyen. Nekem apukám, anyukám, sógorom és nagynéném felmenőit az 1600-as évek első harmadáig sikerült kikutatnom.

Ezek nem cégek. Konkrétan oldalak, ahova a kikutatott családfádat tudod feltenni. Ha valaki kutatott már és egyezést mutat, hozzákapcsolhatod az általad kikutatotthoz, de ezzel óvatosan kell bánni, mert nekem fél évre munkát adott egy ellenőrizetlenül hozzácsapott ágacska.

2023. febr. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!