Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hasap vezetéknév eredete?

Hasap vezetéknév eredete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Dédnagymamám vezetékneve Hasap. Kutattam kicsit az interneten mi lehet ennek a vezetéknévnek az eredete, de sajnos nem találtam semmit, angolul sem.


Tudnátok segíteni? Köszönöm!



2023. ápr. 10. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem a gugliba a vezetéknév statiszikába az előfordulási gyakoriságot, ott ilyen sorrendbe írja a találatokat:


Thai-119, Török-22, Magyar-9, Indiai-5, Kenya-2, Indonesia-1, Malaysia-1 Fülöp-szigetek-1, Svéd-1


A vándorlási arányt nehéz megállapítani ilyen hangzású vezetékneveknél, ha azt nézzük hogy manapság mondjuk valahol több ilyen nevű van az nem biztos hogy anno régen onnan jöttek.


Pl. én most próbáltam fordító géppel is csekkolni de semmi.


De ha a név statisztika alapján nézzük és ha történelmileg is, a török hódoltság miatt tippelhetjük azt is hogy török, de nem nagyon találtam ilyen török szót.


Illetve ázsiai is simán lehet. De gyakorlatilag ez csak tipp ne vedd készpénznek, ezt úgy tudnád, hogy elkezded családfakutatni az anyakönyvekbe jelzik ezeket. Láttam olyat ahol oda volt írva, hogy örmény származású.


Illetve egy másik névváltozatra a Hassap-ra meg a statisztika ezt írja:


Chad- azaz Afrika- 963

Egyiptom- 122

Anglia- 1

Nigéria -1


Ennek manuális kiderítése(mármint egymagad kutatással, ha nem sok mindent tudsz ezen tárgykörön belül) hosszabb idő, ha nagyon kíváncsi vagy akkor meg családfakutatással kapcsolatos DNS-tesztet csináltatsz.


A kérdés a dédnagymamád nevét családfakutató oldalon láttad anyakönybe, vagy csak az indexelt írt nevet olvastad? Mert gyakran írják el a neveket önkéntes indexelők, amik az anyakönyvekbe vannak.



Én is láttam már olyat lapozgatás közben amin jót is kacagtam, de ugye az önkéntes más nyelvűtől amúgy szép dolog hogy így próbál segíteni. Teljesen értelmes magyar névből kreált a külföldi egy teljesen más hangzásút. :D


Nekem is volt már spanyol anyakönyvnél mikor önkéntesként elkezdtem indexelni és nem olvastam el hogy hogy kell, hogy elírtam a mellette lévőt írtam be a felismerő programnak és közbe meg a másikat kellett volna, de többször rákérdezett, így a több válasz alapján írta remélem, de nem tudtam sehova se jelezni hogy elírtam egyszer.


Ha meg családilag tudod akkor biztosan tudod, csak azért kérdeztem, mert ilyenkor az index szövegen kívül érdemes elolvasni az eredetit is.

2023. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hangzásra nekem elsőre valami arab ugrott volna be, de a thai is lehet ahogy írja egyes komment.
2023. ápr. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem török vagy macedón.
2023. ápr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösképp az elsőnek a részletes leírást! Megkérdeztem az édesanyámat és ő azt mondta, hogy török származású volt.
2023. ápr. 11. 18:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4-es 1-es vagyok. Szívesen, akkor a török hódoltság tippem ami jó volt.
2023. ápr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!