Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit tudtok a Kéri, Csenki,...

Mit tudtok a Kéri, Csenki, Hajagos és Lukács vezetéknevekről?

Figyelt kérdés
eredet, származás stb.
2010. okt. 10. 15:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Hajagos az egy szlovák község, Lukács meg hát keresztnévből ered, ezek lényegében átlagos magyar családnevek.
2010. okt. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Lukács egy keresztnév,a bibliai evangélium író után terjedt el.
2010. nov. 2. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hajagos az a egy patak somló borvidékén gondolom innen erred a vezetéknév eredete.Lukács latin eredetü név jelentése Luciana tartományából való! A kéri név ősrégi magyar falvak egyike volt Jászságban volt megtalálható a vezetéknevet a falvak után vették fel akkoriban. a Csenki név viszont én szerintem romsa származásu lehet te lehet tévedek.
2010. nov. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat nem romsa hanem roma
2010. nov. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
van Csenki nevű ismerősöm, kicsit romás beütése van.
2010. nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
hogy hülyén hangzanak
2010. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kíváncsi lennék a te nevedre, utolsó...


Amúgy én is Csenki vagyok, és közöm nincs a romákhoz, mielőtt elkezdenétek egy válasz alapján gyártani a teóriákat...

2010. nov. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is Csenki vagyok, tudomásom szerint nem volt roma az őseim között. Kiskunfélegyháza környékén él sok Csenki. Lehet hogy kun eredetű. Nagyapám elég kunos kinézetű volt.


Amugy adná magát hogy a Nagycenk, Kiscenk településnevekből ered, vagy a Brassó melletti Cenk hegyről.

2011. máj. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!