Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Családfakutatásodban vagy...

Családfakutatásodban vagy ismerősödében voltak esetleg meglepő eredmények? Meddig tudták visszakeresni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 16. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagy dolog nem volt. A legmeglepőbb az volt, hogy dédanyám keresztnevével (Veróna) kapcsolatban voltak kérdések, mert a papírokon két formában is szerepelt (Veróna/Veronika), illetve elég szokatlannak hatott ahhoz képest, hogy egy kis faluban született vagy 120 éve. Viszont kiderült, hogy másik ágon is előfordul ez a név, szóval, valószínűleg nem volt annyira szokatlan.
2023. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
A legmeglepőbb, hogy a távolabbi rokonságban volt egy náci tiszt
2023. júl. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%

A csaladom nemesi szarmazasu, meg cimerunk is van. Bar nekunk mar "nem jutott" kastely es vagyon.😂

12. szazadig vezettek vissza, egy masik kelet-europai orszagbol jottek az osok.

2023. júl. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi 😁

Azta, melyik nemesi család? 😄

2023. júl. 16. 11:54
 5/17 anonim ***** válasza:
67%

Dehogy irom ki 😂

Amugy mar az irasmod alapjan is lehet sejteni a nemesi szarmazast.

Nem annyira ismert nev, viszont ritka, ezert sem mondhatom meg😝.

2023. júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem családfa kutatásból derült ki, a véletlen hozta, hogy kiderült, de amikor kicsiként kórházba kerültem és anyukám beszélgetett az egyik ápolónővel, rájöttek, hogy rokonok. :D
2023. júl. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%
Pedig akkor valami nyoma csak amradt, a angyon kis neveknél nem angoyn elhet visszavezetni.
2023. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátom mellettem ülve kutatta a Bécsi kapu melletti Országos Levéltárban. Egyik dédszülőjénél a megjegyzés rovatba beírták, hogy "gyengeelméjű, a falu bolondja". Ekkor hagyta abba a további kutatást, hiába próbáltam további kutatásra bíztatni.

A másik, számomra megdöbbentő, hogy ahol nem volt édesapa megjelölve, csak az anyánál annyi, hogy "magánzó", ott a csecsemőkből tízből 9 egy-két napon belül meghalt. Akkora szégyen volt a fattyú vagy zabigyerek, hogy inkább megölték.

Családomban nekem is voltak nemesek, mint pl: nagyszalontai kenézlői Kenéz, Dobra nembéli Erdődy, Illéssy, Illésházy, de találtam ritka magyar paraszti származású neveket is, mint pl: Búsvass, Borsosszabó.

Számomra nagyon érdekes, izgalmas volt a családfakutatás.

2023. júl. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Szomorú hogy egy védtelen élet iránt ilyen ellenérzés volt akkoriban.

Köszönöm a válaszod.

2023. júl. 19. 08:53
 10/17 geza tozser ***** válasza:
71%

Egy ismerősöm neve TŐZSÉR Egerben -vagy hol lakik- de a saját tesvérét már

ugy anyakönyvezék hogy TŐSÉR.


Az egyik rokonom is Tőzsér akinek az apja a II VH-ban eltűnt és a család ugy kapott arról hirdetést hogy TŐSÉR mivel annak AZ VOLT A NEVE.


A kérdésem az, hogyan lehet ez, mert EZ már nem lehet egy "helyesirási hiba" főleg hivatalos dokomentumokon, mi okozhatta a nevek megváltoztatását?

2023. júl. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!