Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az Ottrok milyen eredetű név?

Az Ottrok milyen eredetű név?

Figyelt kérdés
Illetve mi a jelentése? Több helyen kerestem már utána de mindig mást és mást találtam.
nov. 27. 23:48
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Az Ottrok név a germán eredetű Odoakarból származik, amely a "gazdag" vagy "vagyonos" jelentésű audo szóból és a "harcos" jelentésű aha szóból tevődik össze. Az Ottrok név tehát "gazdag harcos"-t jelent.


Az Ottrok név a 4. században vált népszerűvé a germán népek körében, és a későbbi századokban is gyakran használták. Magyarországon az Ottrok név a 11. századtól kezdett el elterjedni, és a 12. században már számos Ottrok nevű személyt említenek a korabeli források.


A mai napig is használatos az Ottrok név, bár viszonylag ritka. Magyarországon az Ottrok név 2022-ben a 200. legnépszerűbb férfinév volt.


Néhány híres Ottrok:


Odoaker (434-493), az utolsó nyugati római császár

Ottrok (?-996), magyar főúr, I. Géza király unokája

Ottrok (?-1152), magyar főúr, II. Géza király fia

Ottrok (?-1226), magyar főúr, IV. Béla király fia

Íme néhány Ottrok névvel kapcsolatos érdekes adat:


Az Ottrok név a német Otto névhez kapcsolódik, amely szintén a germán Odoakarból származik.

Az Ottrok név a szlovák Oto névhez is kapcsolódik.

Az Ottrok név a lengyel Otton névhez is kapcsolódik.

nov. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
#1 Milyen okos ez a ChatGPT
nov. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1. Kommentelőnek írnám. Ezt én sem találom túl reálisnak. Valós adatokat szerettem volna kérni :)
nov. 28. 08:56
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Az adatok teljesen valósak, és nem használtam a ChatGPT, vagy bármilyen más MI-t!
nov. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
94%

4.

De nem merted állítani, hogy a saját szellemi terméked lenne, ami gyanús.

(Magam nem hagynám annyiban, ha saját szövegem elvitatnák tőlem.)

Ha viszont valahonnan másoltad, illik megjelölni a forrást és idézőjelet használni.

nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
MI simán adatbázisokból kikereste a vonatkozó információkat, szóval esélyes hogy pontos.
nov. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Cigány
dec. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!