Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen eredetűek lehetnek az...

Milyen eredetűek lehetnek az alábbi vezetéknevek?

Figyelt kérdés

Handl

Bitsits/Bittits

Markuszek

Krcho

Kittner

Üzmény

Stefanik

Mráz

Fojt

Jurik

Jancsár

Bachurek

Muszil


Nekem az eleje németesnek tűnik, a többi inkább szlovákos/magyarosított. Ezek az őseim Győrújbarátból és Felvidékről származnak.



jan. 9. 12:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Az elejénél nem a Bitsits-re gondoltam. Azt beazonosítani sem tudom.
jan. 9. 12:36
 2/19 anonim válasza:
66%

[link]

próbáld meg itt :)

jan. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Ezeket a neveket ott találtam.
jan. 9. 12:46
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Főként a körülöttünk élő népeknél bevett családnevek elmagyarosodott változatai.
jan. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Handl - Német


Bitsits/Bittits - Német


Markuszek - Lengyel


Kittner - Német


Üzmény - tippre Török


Stefanik - Csehszlovák vagy valamilyen szláv balkáni

jan. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Én a Legrand vezeték nevet szeretem.
jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha a familysearch keresöjén keresztül találtad ezeket, akkor lehet egy részük elírás, rosszul leírt nevek. Az eredeti anyakönyvekben, föleg a régiekben gyakran alig olvasható az írás, és ha pl német eredetü nevet egy francia származású valaki próbált digitalizálni, akkor igen furcsa dolgok jönnek ki (természetesen mindkét nemzetiséget bármire ki lehet cseréli, pl. egy magyar családnevet egy szláv vagy angol anyanyelvü nem tud rendesen érltemezni)

Sokat segít, ha a képkeresöben megkeresed az adott anyakönyvet és te magad megnézed az írásképet, sokszor egyérteömü lesz az elírás.

jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7


Már megnéztem. Mindegyik nagyjából úgy szerepel a dokumentumokban, ahogy itt leírtam. Az Üzmény ősöm szerepel úgy (1869 Tótmegyerben), hogy Üzmény Fabian Mariae.

jan. 9. 18:26
 9/19 A kérdező kommentje:
Az Üzmény szerintem földrajzi hely lehet (találtam egy ilyet valamilyen régi térképen a mai Szlovákiában), de akkor az magyar.
jan. 9. 18:27
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Handl: Német eredetű, a "Handel" szóból származik, ami "kereskedelem" vagy "üzlet" jelentésű.

Markuszek: Lengyel eredetű név, a "Markus" vezetéknévből származik.

Krcho: Szlovák vagy cseh eredetű lehet, pontosabb eredetére vonatkozóan nincs konkrét információm.

Kittner: Lehetséges, hogy német eredetű, a "Kitt" rövidített formája lehet a "Christian" nek.

Stefanik: Szlovák vagy cseh eredetű lehet, Stefanik név híres személyisége János Masaryk mellett, aki a Csehszlovák Köztársaság kikiáltásában fontos szerepet játszott.

Mráz: Ez is közép-európai eredetű lehet, többnyire cseh vagy szlovák.

Fojt: Lehet szintén cseh vagy szlovák eredetű, pontosabb információ hiányában nehéz megállapítani.

Jurik: Szlovák vagy cseh eredetű név lehet.

Jancsár: Ez a név a török eredetű "janicsár" szóból származhat, ami egy történelmi török katonai elitcsoport volt.

Bachurek: Lengyel eredetű név lehet, de pontosabb információ hiányában nehéz megmondani.

Muszil: Lehetséges, hogy cseh vagy szlovák eredetű.

jan. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!