Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A nagyanyám testvérének a...

A nagyanyám testvérének a felesége kicsodám nekem?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
nagyanyád sógornője...egy távoli, nem vérrokon
2010. nov. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ángyod
2010. nov. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ángyod
2010. nov. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

ÁNGYOD, mivel


a családba vagy a közeli rokonságba tartozó vér szerinti férfirokon felesége ángyó. Pl. ángy az apai nagybácsi felesége, a férfitestvér felesége. Ha a rokonsági kapcsolatok kiterjedtek, és azt erősen tartják, akkor a vér szerinti, apaági fel- és lemenő összes férfirokonok feleségeit általában ángynak szólítják. Az ángy kifejezést az ego a nőrokon korának, rokoni fokozatának megfelelően jelzővel vagy kicsinyítő képzővel kibővítheti. Pl. apai férfitestvérének felesége lehet öregángy, ángyinéni, nagyángy, vagy a fiatalabb férfitestvér felesége lehet: kisángyi, ángyika stb. Az ángy szónak népnyelvi változatai: ángyó, ángyós, ángyóka, ángya, gyángyi, gyángyika. (→ még: házassági rokonság, → sógorság, → vérrokonság) – Irod. Bodrogi Tibor: A magyar rokonsági terminológia vizsgálatának néhány kérdése (Műveltség és Hagyomány, 1961).


Nekem is van ángyókám. :)


Remélem tudtam segíteni. További szép napot neked!

2010. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!