Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Egy 1917-ben feladott képeslap...

Egy 1917-ben feladott képeslap feladójának/címzettjének leszármazottját hogyan tudnám megtalálni?

Figyelt kérdés

Az életben semmi sem történik véletlenül. Nagyon szeretem a képeslapokat, és a minap egy antikvárium polcán soksok képeslap volt egymáson, és kiválasztottam egyet,megvettem.

Meg van címezve, 1917-ben adták fel. Próbáltam tudakozóban, sikertelenül. Cím természetesen fel van tűntetve, és a név is, de valószínüleg ő már nem él.

Nagyon szeretném megtalálni, hogy kikre, milyen családra bukkantam, hiszen ez nem véletlen.


2011. jan. 6. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a címzett vagy a feladó helységében lévő egyházak helyi képviseleteinél érdeklődnék. De még az is lehet, hogyha kis településről van szó, akkor a lemenőik még mindig ott élnek és kapásból megmondják a családnévből.
2011. jan. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a probléma, hogy az illető budapesti, szóval nem 700 lelkes falucskáról van szó :)
2011. jan. 6. 21:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ott a cím és a név,akkor miért nem mész el arra a címre és kérdezed meg,hogy tudnak-e valamit az ott lakók.Esélye nem sok,de több,mint a semmi.A név alapján keress rá iwiw-en.Ha férfinév,akkor talán lesz olyan mázlid és volt fiú ág,akik továbbvitték a nevét.Tudom,ez tű a szénakazalban.

Ha tucat neve van,akkor persze felejtsd el ezt az utat.

2011. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A helyedben a levéltár felé venném az irányt, hátha ott tudnak valamit. (Magyar Országos Levéltár)


A másik tippem a Mormon Egyház lenne. Viccen kívül. Az ő vallásukban valami miatt nagyon fontos, hogy ki kitől származik. Ezért a világ minden részéről összevásároltak egyházi anyakönyveket és hatalmas adatbázisuk van ebben a témában. (mormon genealógiai index - ha beírod a keresőbe, rengeteg dolgot fog kidobni) AZ Örs közelében van valahol egy központjuk, ahol lehet családfákban kutakodni. Pontos címet nem tudok, de a neten biztos találsz elérhetőséget.

2011. jan. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ma már szinte minden településnek van honlapja. Keress rá, szerintem is legvalószínűbb egyházi vonalon, ill. helyi népesség-nyilvántartóban, helyi levéltárban keresni, kerestetni. Ha kistelepülés, akár a polgármester is felkarolhatja a dolgot, az ilyen helyeken még szerencsére nagy az összetartás.
2011. jan. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!