Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A férjem (feleségem) testvérén...

A férjem (feleségem) testvérének a házastársa nekem kim?

Figyelt kérdés
2009. febr. 6. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
a sógorod,vagy a sógornőd.
2009. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
A sógor és sógornő a házastársam testvére ez biztos. De a házastársam testvérének a házastársa SZERINTEM nem sógor/sógornő, hanem "névtelen" vagy rosszul gondolom?
2009. febr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
de az, sógor sógornő.
2009. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Első vagyok: A sógor és sógornő megnevezéseket a házastárs testvérének házastársára is szokás használni (pl.: a feleségem öccsének felesége a sógornőm, de az ő bátyját is hívhatom sógoromnak.
2009. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
32%
A Férjed (vagy feleséged) házastársának a felesége. Hívd a Nevén
2009. febr. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apu hugának a férjét apu sógornak hívja, ezért gondolom a sogorod, vagy a sogornőd. Milyen fura szavak...
2009. febr. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Mind a házastársad testvére, mind azok házastársa neked sógorod, sógornőd.
2009. febr. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%
valaki ezt tényleg nem tudja? de gáz! elég alap dolog!
2009. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A helyes megoldás: az neked senkid. Legalábbis a magyar jog szerint. Lehet a szomszédod, meg a péked, meg a sógorod is, de nem tartozik a hozzátartozó fogalmába, így senkid.
2017. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló: nem biztos hogy nem tudja, meglehet hogy csak bizonytalan a kifejezést illetően.

A sógor/sógornő úgy ismeretes, mint aki az egyén házastársának a testvére (fivére/nővére), ezért valóban kissé zavart okoz kitalálni, hogy akire a kérdező kérdezett, az kicsoda lehet, hiszen ő nem a házastársunknak a testvére vagyis nem a sógorunk, hanem az, aki a sógorunkkal/sógornőnkkel összeházasodott.

Én se tudom, hogy van-e valamilyen kifejezés erre a rokoni kapcsolatra. Nekem egy kissé "erőltetett" ezt a rokont (valamilyen szempontból vadidegent) sógornak/sógornőnek nevezni, de nyilván mindenki döntse el maga, hogy a hagyományok szerint használt kifejezéssel szembefordul-e vagy sem.

2019. dec. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!