Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A saját családfámat hol lehet...

Apanacsi kérdése:

A saját családfámat hol lehet felkutatni? mondjuk 890-ig is visszalehet vezetni a családfa kutatást?

Figyelt kérdés
nagyon érdekelne hogy kik voltak az őseim, mivel foglalkoztak
2011. márc. 16. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
attól függ. ha megvannak a papirok (tehát elég gazdagok voltak ahhoz, hogy követhető nyilvántartásba legyenek véve) akkor igen. Bár a török időknél problámák szoktak lenni, alegtöbb levéltári anyag elveszett, csak nevezetes családnevekkel lehet továbbmenni.
2011. márc. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

890-ig csak akkor, ha volt Árpád-házi felmenőd, esetleg valamelyik másik törzsfő leszármazottja lennél...

Engem is érdekelt a téma, de egy ilyet megcsináltatni nagyon drága dolog. Nem reklámképpen, de olvasgass itt: [link]

2011. márc. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Próbáld ezt,és kérdezd a szüleidet/nagyszüleidet is.

2011. márc. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Phoney ***** válasza:
100%

hát.... mindenhol. A családfákat a családok szokták nyilvántartani, szóval neked kell felkutatni az őseid anyakönyveit, már ha megvannak még, a régebbieket talán a szülőhely templomai őrzik.


Mivel az emberek nagyobbik része régen is a szegények közé tartozott (talán még jobban, mint most), valószínűleg örülhetsz, ha 150 évet vissza tudsz menni.

2011. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
890-ig szerintem nagyon kevés rá az esély. Még az egyházi anyakönyvezést is sokkal később vezették be, nemhogy az államit. A népszámlálásokról meg egyebekről nem is beszélve. De érdemes megpróbálni, hátha találsz valami érdekességet. :)
2011. márc. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem hagyjad a családfát.

A végén még kiderül hogy te vagy a családban a gyökér...:)))

2011. márc. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Az emberek 80%-a csak az anyakönyvezés kezdetéig, tehát az 1700-as évek elejéig tudják felvezetni a családfájukat. Ha volt nemes ősöd, akkor még tovább,ha maradtak iratok. Nekem csak jobbágy felmenőim vannak, de így is anyai ágon vissza tudtam menni az 1600-as évek elejéig, apain pedig 1684-ig, de onnét már Ausztriában kellene kutatnom.
2011. márc. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

myheritage nagyon jó, de főleg oldalági rokonokra, mert 4-5 generációnál többet nem igazán vezetnek fel. Viszont megdöbbentően tud növekedni, én két hónap alatt elértem a 250 fős limitet úgy, hogy semmit nem csináltam vele :)

Az őseid kutatásához levéltárban kezdj hozzá, anyakönyvekből ki lehet szedni az adatokat. Nem árt, ha minimálisan értesz latinul, és ha a régifajta kézírásokat el tudod olvasni, de ez minimális gyakorlással elsajátítható (keress a netre feltett régi kéziratokat). Nem tudom, anyakönyveknél mennyire jelenik meg, de valószínűleg nem árt, ha a gót betűket is el tudod olvasni. És készülj fel jó sok utazgatásra :)

2011. márc. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


890-ig szinte biztos, hogy nem fogsz tudni visszakutatni, ahogy még az 1500-as évekig is sokan örülnének, ha sikerülne. Viszont... van egy olyan lehetőség, amit úgy hívnak, hogy genetikai családfa. Ez úgy működik, hogy a nyálmintádat elemzik, majd annak az eredménye lesz egy x haplocsoport. A családfával az a helyzet, hogy oké, ott egy név, ott egy ős is, de ez nem minden esetben fedi a ténylegeset... ahogy ma is, úgy régen sem voltak szentek az emberek:) A lényeg, hogy a genetikában nem lehet trükközni. Itt lehetőség nyílik arra, hogy a kapott eredményt összekapcsold egy időszámítás előtt élt népcsoporttal, amilyen törzshöz tartozott az ősöd. mondjuk magyaroroszágon a leggyakoribb halpotípus az R1a, ez a szláv nyelvű országokban a legelterjedtebb, ez is még bontható alcsoportokra és ez azért biztosabb, mint akármilyen anyakönyvből kiírt adat. Felmerülhet a kérdés, hogy mitől olyan biztos?! Mivel ugye a génjeinket azoktól örököljük, akiktől származunk, így ez kvázi bennünk van... kicsit egyszerű megfogalmazás, de nem szeretném túlbonyolítani. Szóval, amíg mondjuk ma egy párnak születik vörös hajú gyermeke és a családban nincs vöröshajú személy, de a postás mondjuk vörös.. (jó, hülye példa:D de a lényeg gondolom lejött). A gyerek biológiai apja lehet, hogy egészen más, mint aki az anyakönyvben szerepel. Régen meg aztán... szóval ki tudja, olyan korokban, ahol nem volt ilyen, hogy apasági teszt, meg hasonlók, minden előfordulhatott. A mutációkhoz kötnek évszámot, néptörzset, sokkal összetettebb, mint egy levéltári kutatás, úgyhogy én ezt ajánlom. www.familytreedna.com

2011. márc. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nálunk a nagynéném kutatott a családfánk után és 1700as évekig visszatudott menni.kiderült,nem sok magyar volt köztük
2011. márc. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!