Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kutatom a családfámat, hogyan...

Kutatom a családfámat, hogyan kezdjek bele ?

Figyelt kérdés

Ki tud nekem segíteni abban, hogy felkutassam a családfámat?

Az ilyennel foglalkozó kutatót nem tudok fizetni. Esetleg egy olyan honlapot kaphatnék ahol ezzel foglalkoznak? A csaladfalu.hu-n már elkezdtem,de nem sokra mentem esetleg valaki tud jobbat? Vagy egyáltalán hogyan kezdjek bele ?


2011. okt. 16. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Helyi levéltárak először is. Illetve a családotokban kérdezd meg a felmenőket, hogy az ősök hol éltek, születtek. Ott is lehet érdeklődni.


Esetleg még önkormányzatnál ...

2011. okt. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is google, olvass utána a családfakutató módszereknek.

Általában úgy szokás, hogy elmész családon belül, amíg tudsz. Aztán lesz egy ős, akinek már nem tudni a szüleit. El kell menni abba a levéltárba, ahol született, és ott a levéltáros segítségével megtalálni az anyakönyvben. Ott megtalálod az ő szüleit is, elmész a területileg illetékes levéltárba és megnézed őket is, satöbbi, satöbbi.


Elég macerás és hosszadalmas munka sajna, de meg lehet oldani. Lehet, hogy levéltárban nem találsz anyakönyvet, akkor az egyházi anyakönyvben lesznek az adatok, azt kell megkeresni.

2011. okt. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon jókat írtak az előttem írók! Annyit tudnék még hozzátenni, hogy a név mellett nagyon fontos a pontos település neve és az anyakönyvi évszámok (itt természetesen arra gondolok, ami már adott... nagyszülőkig, dédszülőkig bezárólag könnyen utána lehet kérdezni a családban). Kb. 1 hónapja találkoztam ezzel az oldallal: [link] . ennél hasznosabbat nem találsz neten, hiszen itt a dédik, és tőlük korban visszafelé lejegyzett emberek anyakönyvi kivonatait találhatod meg. a saját családfámat elég tartalmasan felkirályosítottam és tényleg meglepődtem, hogy itt tudtam még olyan adatokra szert tenni, amit levéltárban nem tudtam megnézni. előfordulhat, hogy a település neve máshogy van írva, vagy a személynév van latinul, de általában három beírt adattal (keresztnév, családnév, település... pl: siófok, hungary... aztán hajrá). itt el tudod kezdeni, jó esetben 3 generációt is vissza tudsz kutatni, dédik szempontjából és az ő (meg természetesen a Te felmenőiddel együtt) ez rengeteg adat lehet. persze ehhez szerencse is kell, lehetséges, hogy semmilyen felmenőd nem szerepel a listában, de az nagyon ritka. jah és még egy fontos dolog, főleg keresztényeket tartalmaz az adatbázis, más vallásúak csak az emigráns listában szerepelnek

2011. okt. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

"ennél hasznosabbat nem találsz neten"

Ha ez a leghasznosabb, akkor milyen lehet egy kevésbé hasznos!?

2011. okt. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ez a leghasznosabb, akkor milyen lehet egy kevésbé hasznos!?"


Ezt kifejthetnéd, mert tényleg érdekel! Mi a problémád az oldallal? nem sikerült felmenőt találnod rajta? Több, mint 100 egyenesági ősöm szerepel a saját családfámban... őket 2 egykori vármegye levéltáraiból jegyeztem fel. Szóval, ha ezek után azt tudom írni egy oldalra, hogy hasznos, akkor lehetséges, hogy az... ezen a weblapon a magyarországi levéltárakban összegyűjtött anyakönyvi kivonatok mikrofilmjei után lettek bepötyögve netre az emberek. attól, hogy te nem találsz egyetlen felmenőt, még nem mást kell szapulni, kritizálni. rengeteg oka lehet, hogy te nem tudod használni... fogalmad sincs az őseid nevéről, nem voltak keresztények (kikeresztelkedtek a XIX., XX. században, tehát nincsenek a listában), vagy egyszerűen csak gyökér vagy és nem látod át a keresőprogramot

2011. okt. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kicsit szalonképsebben az előző hozzászólásomhoz képest: azért ez a leghasznosabb, mert az interneten fellelhető adatbázisok zöme vagy kamu, vagy felülreprezentáltak benne az észak-európaiak, esetleg fizetősek... és nem gondolom (vagyis inkább nem találkoztam olyannal), hogy létezne olyan, ami a magyar levéltári adatokat dolgozná fel. ezzel szemben ez ingyenes, folyamatosan frissül, és ezt ráadásul úgy, hogy nem is magyar az üzemeltető. itt erre se pénz, se ember, se potenciál nem lenne mo-on. ezért van az, hogy egy nekünk egyértelműnek tűnő nevet, mondjuk a latin Antoniust Ansoniusnak pötyögik be az adatbázisba. Még a magyar radix is fizetős, az egyik legnagyobb ilyen jellegű adatokat tároló adatbázis, de ott is csak bizonyos személyek szerepelnek, nem konkrét anyakönyvi adatok. én elhiszem, hogy akinek fogalma sincs az egészről, az ilyen módon reagálja le... én legalább próbálok segíteni a kérdezőnek. ugyan nem jött viszontválasz, de gondolom azért írtál ilyen gúnyosan, mert nem tudsz mit kezdeni az oldalla. az embernek (mindenkinek) 8 dédszülője, 16 ükszülője, 32 szépszülője, és így tovább... felmenője van, itt nagyjából, meg persze kis szerencsével akár 56+ felmenőt is beilleszthetünk az oldal segítségével a saját családfánkba. felhívnám még a figyelmet arra, hogy ne saját magát, vagy a szüleit, esetleg a nagyszüleit keresse, mert 1895-től visszafelé működik csak az adatbázis... úgyhogy valakit ez akasztott volna meg az ne adja fel:))
2011. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azta... köszi a tippet, most akartam nekiallni leveltarakba kutakodni, de ez az oldal ez nagyon jo! KÖSZI ERTE!
2011. nov. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!