Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan ered a Veres családnév?

Honnan ered a Veres családnév?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 13:06
 1/2 anonim válasza:

egy 2009es gyik kérdés 1. válasza:

A mai "vörös" szó régies vagy népies változata, az illető hajszínére, esetleg arcbőrére utalhatott. Mivel magas hangrendű, a mély hangrendű, de nem azonos magánhangzókat tartalmazó keresztnevek illenek hozzá, pl Áron, László, József, Pál, az Irén ugyan magas hangrendű, de szerintem jól hangzik vele, az Ilona vegyes, de az is jól hangzik. Ne kezdődjön s-sel vagy zs-vel, mert az túl sok együtt, pl Veres Sebestyén, Veres Zsolt, ez utóbbiban ráadásul zs-nek ejtjük az s-et. Ne kínozd a leendő gyerekedet ilyenekkel, mint Veres Emese, Elek, Eszter.

2011. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én úgy tudom az Alföldről (Debrecen környékéről, Tiszabura...stb...) Én Veres vagyok, engem is érdekel a téma, az én Veres ágamon szinte csak János, és Lászlò nevűek vannak/voltak.Én ennyit tudtam segíteni :):)
2012. júl. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!