Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért fél a férjem a gyerekvál...

Miért fél a férjem a gyerekvállalástól?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt, 4 éve együtt élünk.

A baráti társasághoz képest anyagilag nagyon jól állunk. Van egy használt autónk, ami nem a legújabb márka, de egyik helyről a másikra eljutunk vele. Van egy 2 és egy 2,5 szobás lakásunk, összesen 3 millió hitellel. Most költözünk a nagyobba, hogy kiadhassuk a kisebbet.

Pénzügyi gondjaink nincsenek, mindketten dolgozunk. Nem mondom, hogy sokat keresünk, de évekkel ezelőtt meghúztuk a nadrágszíjat, és azóta is tartjuk hozzá magunkat. Valahogy megszoktuk, hogy nem élünk luxusban, csak a legszükségesebbeket vesszük meg.

Ha viszont a gyerekvállalás kerül szóba, a férjem teljesen bepánikol, mondván, miből fogunk megélni.

Nem értem a félelmét, mert nincsenek, soha nem is voltak nagy elvárásaim, és máshol 4-en, 5-en élnek annyi pénzből, amennyi a férjem fizetése. Ráadásul annyi babaruhát, holmit kaptunk ajándékba célzásképpen, hogy nem is kell majd a bútorokon kívül semmit vennünk.

Pénteken megyek dokihoz szűrésre, és kérdeztem, írassak-e fel terhesvitamint. Azt mondta, még ráérünk vele, majd jövőre.

Ha kérdezem, mi a baj, teljesen kikészül. Egyszer azzal jön, hogy az anyagiak, máskor azzal, hogy a baráti társaságban még senkinek nincs babája, és nem akar első lenni.

Ő 30, én kicsivel kevesebb vagyok.

Sosem voltunk azok a bulizós fajták, inkább az otthoni filmnézés, olvasás, vagy kirándulás kapcsolt ki bennünket.

Félre ne értsetek, nem erőltetni akarom, csak szeretném tudni az igazi okát! Adjatok tanácsot!

Szerintetek mitől félhet valójában, és hogyan tudnám a félelmeit elűzni?


2011. máj. 3. 15:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%
nem szereti a mazsolás kuglófot, hehe
2011. máj. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
73%
Még nem érett meg az apaságra.
2011. máj. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Komolyra fordítva a szót, ezt mi nem tudhatjuk, ezt csak a férjed tudja. Most lehet tippelgetni, hogy "nem is akar gyereket" vagy "még nincs rá felkészülve" "fél a kötelezettségtől", de felesleges találgatni. Legjobb lesz, ha megkérdezed tőle szerintem.
2011. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%

egész egyszerűen nem érzi még rá készen magát

szeretne még élni

te ennyire görcsösen akarod a babát?

2011. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Nem érett még az apaságra. Az anyagiakról duma mellébeszéd.

Nem tudom, mi lenne az okosabb, győzködni, vagy várni még 1-2 évet.

2011. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
58%

Szinte mintha minket írtál volna le!! Majdnem minden stimmel a történetünkben! :) Én se értettem.. Mi akkor már 14 éve voltunk együtt, és még mindig nem... a barátok gyerekei meg már elsősök voltak (a legnagyobbak). Nem tudta az okát a férjem se, hogy miért nem, csak nem, nem, húzódozott tőle. Akkor már 33 és 39 évesek voltunk. Aztán egyszer azt mondtam neki, hogy ha nem szeret, és nem akar velem közös gyereket, akkor mondja meg, és váljunk el békével (akárhogy is szeretem), de akkor engedje, hogy mással lehessen családom ,gyerekem, mert én már nagyon vágyom rá.


Persze azonnal beadta a derekát, egy év múlva meg már a karunkban volt a babánk. :) Azóta nagyon boldog. Anyagilag húzós, mert kiesik havi 200 ezer nettó (az én fizum) az övé pedig csak 100 ezer... :(( Plusz az én kemény 25 ezres gyesem + családi pótlék.... :(( De nem csinálnám vissza soha!! Ez így pont jó. Majd úrja fogok dolgozni, és akkor lesz újra nyaralás, és jobban megélünk majd :)

2011. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Az a baj, hogy hiába kérdezem, röhejesnél röhejesebb indokot hoz fel, de az anyagi a leggyakoribb :(

Én viszont azt érzem, anyagilag stabilan állunk, így nem értem a félelmét. :(

2011. máj. 3. 15:11
 8/26 anonim ***** válasza:
68%

Ma annyira bizonytalan minden. Szerintem azért is fél, mert kiszámíthatatlan a jövő, senki se tudja, mikor rúgják ki, mi történik. Elég egy gikszer, és minden borul.

A szülés után rá hárul minden anyagi teher, az ő felelőssége lesz, hogy eltartsa a családot. Te valószínűleg kb. a gyerek két-három éves koráig nem tudsz visszamenni dolgozni. Ha új állást is keresned kell, az még tovább nehezíti a dolgokat.


A másik oldala, hogy a gyerek az valami VÉGLEGES dolog, amit soha nem lehet visszacsinálni, és ha meggondolja magát, ha nehezebb, mint ahogy elképzeltétek, nem lehet visszacsinálni.


Majd lassan benne is meglesz a vágy, hogy elvigyen valakit focimeccsre, rohanjon elé, ha hazaér, lovagoljon a térdén, vagy legyen egy kis hercegnője.

2011. máj. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nem akarom görcsösen. Csak mivel most volt egy kisebb nőgyógyászati beavatkozásom, nagyon féltem a következményektől.

Mellettem állt, mondta, hogy persze lesz, gyönyörű kisfiú, kék szemekkel.

Mióta meggyógyultam, ha kérdezem, kitér a válaszok elől. Nem akarok én semmit erőltetni. Ha úgy érzi, nem érett meg rá, akkor ne jöjjön nekem mindenféle hülyeséggel, hanem mondja meg. Elfogadom a döntését.

2011. máj. 3. 15:14
 10/26 anonim ***** válasza:
54%
Nem akar tőled gyereket, csak mellébeszélni egyszerűbb, ennyi Egy 30 éves pasas nehogy ne legyen már érett az apaságra, pláne ilyen szar duma, nehogy ciki legyen, hogy ő az első apuka a társaságban, ezt ugye te se hiszed el?
2011. máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!