Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A Vinter családnév eredete,...

A Vinter családnév eredete, jelentése?

Figyelt kérdés
Bármilyen észrevételt szivesen látok ezzel kapcs.!
2011. máj. 14. 02:44
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


De miért a szülés topicba írtad a kérdést? :)

2011. máj. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert szül egy gyereket, akinek ez lesz a neve :D szerintem semmi gond, ez az oldal már nem lesz ettől rosszabb. Én valami lágy nevet választanék mellé.
2011. máj. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Milyen észrevételt szeretnél, de komolyan? Erre a kérdésre konkrét tényszerű válasz van, amit ha beírsz a Google-ba, megtudsz. Ne haragudj, de egyes kérdéseken nagyon tudok csodálkozni.
2011. máj. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Németesen hangzik azszem telet jelent
2011. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Germán eredetű, előttem már leírták a jelentését... tél/telel. Van még egy olyan lehetőség, hogy a francia "viniter/vineter" szóból képezték, de ez inkább angliában jellemző családnév. Véleményem szerint vagy sváb telepessel került a családnév Mo-ra, vagy pedig izraelita vallású által.

2011. máj. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!