Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A "Balázs" magyar eredetű...

A "Balázs" magyar eredetű vezetéknév?

Figyelt kérdés

A "Balázs" magyar eredetű vezetéknév?

Szerintem igen,csak 100% biztos akarok lenni benne


2011. jún. 11. 20:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én Balázs vagyok, én úgy tudom hogy Erdélyből jöttek az őseim. Bár ez nem jelent semmit.
2011. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Torpetipi válasza:
Mostmár magyar név, csak latinból jött.
2011. jún. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Rengeteg itthon használt személynév és vezetéknév nem magyar eredetű. Viszont... van ugye a szónak a tényleges származása, meg a magyarított változata, tehát az utóbbit már nyugodtan lehet magyarnak tekinteni. Attól, hogy valakinek héber eredetű személyneve van, meg latin eredetű családneve, ettől még az egyén egyik sem lesz, logikus. A Balázs egy magyar vezetéknév, gondolom erre kíváncsi a kérdező, ettől persze még maga a szónak az eredeti alakja a Blasio, de nem is így hívják a kérdés feltevőjét... Ugyan ez a Bálintnál. Valentin az eredeti alak, viszont a Bálint csak Magyarországon használatos, úgyhogy ha meghallanám a vezeték, vagy keresztnevet a világban, akkor arra asszociálnék, hogy magyar, vagy legalábbis kötődése van a magyar kultúrkörhöz.

2011. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

100%

Biztos hogy magyar ezt onnan tudom hogy apukám mondta

és ő azért biztos hogy tudja mert az én nevem Balázs Luca.

2012. máj. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
A Balázs eredetileg latin eredetű, de mint családnév már egy magyarított meghatározhatatlan eredettel bíró név. Előfordulhat hasonulás is és visszatér egy értelme névre, mivel pár száz éve ezeket kézzel írták. pl. Bálás (bálázó) -> Balázs. A Kovács az marad Kovács, mert nehezen lehet máshoz hasonlítani. Manapság ilyen a telefonelhallás.
2013. aug. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én Balázs Angéla vagyok, és nekem is ezt mondta az apám, aki Erdélyből jött, hogy magyarok neve a Balázs.
2016. jan. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!