Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan származik, milyen eredetű?

Honnan származik, milyen eredetű?

Figyelt kérdés
Tudja valaki,hogy honnan származik és hogy milyen eredetű a Heck,ill. a Simkó vezetéknév?Ha tud valaki online szótárt,belinkelheti.Köszönöm.
2011. júl. 31. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Simkó a Simon beceneve. A másikat nem tudom.
2011. júl. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Kezdem hátulról. A Heck német családnév, valószínűleg topográfiai név, vagyis valamilyen település után kaphatta az ősöd (hiába van a németben egyéb jelentése, nem nagyon tudnám mással összekötni). A Simkó pedig magyar családnév, a Simonnak egy változata!

2011. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

És esetleg a Milasán/Nyilasán vezetéknévről tudtok valamit?

2011. júl. 31. 19:00
 4/4 anonim ***** válasza:

16:50-es vagyok.


A Milasán nekem egyből újlatinnak tűnt, szóval román hangzású, úgyhogy rá is kerestem. Találtam is keresőben rengeteg román nemzetiségűt, de cseh és német embert is, + bébi étel céget:)Szóval, szerintem román eredetű, a jelentésével kapcsolatban semmit nem találtam.

2011. júl. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!