Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Szeretném megismerni a nagyapá...

Szeretném megismerni a nagyapámat. Szerintetek mi legyen az első lépés?

Figyelt kérdés

Édesapámnak sajnos csak az anyukáját ismerem, az apját nem. Soha nem is hallottam felőle, semmit. Se egy kis történetet, egy utalást, semmit. Ha nagymamámat (apu anyját) megkérdezem, mereven elzárkózik és egyből tereli a szót. Apu is ugyanígy tesz, csak mintha meg sem hallaná a kérdést.

Szerintetek hogyan tudnám kideríteni, hogy ki lehet az apai nagyapám? Elég régóta foglalkoztat a dolog, kicsit szeretném a család azon részét is megismerni. Köszi a válaszokat!


2011. aug. 17. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Hát, valószínűleg megvan a jó okuk rá, ha ennyire utálják.

Szerintem ne bolygasd fel a dolgot, mert nagyidnak nem tesz túl jót (bár nem tudom, hány éves)

2011. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet nem véletlenül hallgatnak, az is lehet hogy már nem él, vagy valami rosszat tett.De talán rendőrségen vagy anyakönyvezetőnél lehet meg tudják adni a címét,vagy tudakozó, nem tudom...
2011. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mondd meg Apudnak, hogy mivel nem tudsz nagyapádról semmit, úgy döntöttél, nyomozgatsz kicsit. Hátha erre úgy dönt, inkább ő mondd el róla pár dolgot..
2011. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
-d :)
2011. aug. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Éppen ezt akarom most én is! Senkinek nem beszéltem még róla. Úgy tervezem, hogy jövő héten megyek le nagymamámhoz (falun lakik egyedül), hogy beszélgessek vele. Ezt-azt már hallottam a nem ismert nagypapámról, hogy komoly családi konfliktusok voltak körülötte. Tudom, hogy nem fognak örülni, ha háborgatom a múltat, de azt is látom, hogy a hazugság, az elhallgatás, a titkolózás sokkal jobban megmérgezi a család életét. Nagymamám már öreg, ha elmegy, ez örökre így marad.
2011. aug. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem inkább apudat kérdezgesd erről. Mond neki, hogy ez így nem igazságos, hogy te semmit nem tudhatsz róla, és nagyon kíváncsi vagy már, hogy ki ő, és miért nem beszél róla senki. Kérd meg, hogy legalább mondjon valamit, hogy rosszat tett, vagy mi van, és akkor békén hagyod, ha tényleg amiatt nem akarja, hogy találkozzatok, vagy tudj is róla valamit.
2011. aug. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi szépen mindenkinek a segítséget!

Aput és nagyit kérdeztem, de egyikőjük sem akart róla beszélni.

Viszont a nevét sikerült kiderítenem, az anyakönyvi kivonatból, úgyhogy talán ezen elindulhatok...

2011. aug. 21. 21:01
 8/8 kisspapi válasza:

Gyakorlat teszi a mestert:

1. lépés: Mikor született apukád? Megállapítod és a dátummal elmész arra a plébániára, parókiára ahol édesapád megkeresztelték. Ott vannak adatok édesapád édesapjáról.

2. lépés: Ha nem jársz sikerrel, akkor édesapád születési dátumával felkutatod az esketési anyakönyvben nagymamád nevével azokat az esküvőket, amelyek édesapád születési dátuma és nagymamád 15 életéve között vannak.

Remélem sikerrel jársz.

2011. aug. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!